شهید گمنام دانشگاه قم به آغوش مادر بازگشت

به گزارش تا شهدا؛ مراسم استقبال از خانواده شهید ستار یکه زارع با حضور گسترده دانشجویان، استاندار و فرماندهان سپاه قم، خانواده معظم شهدا و تعدادی از مسئولان استان‌های قم و البرز در دانشگاه قم برگزار شد. 
در ابتدای این مراسم جمع زیادی از دانشجویان و مسئولان از مقابل دانشگاه قم همراه با خانواده و بستگان شهید ستار یکه زارع به سوی محل تدفین این شهید دفاع مقدس با در دست داشتن شاخه‌های گل حرکت کردند. حرکت حاضران به سوی محل تدفین شهید با مدیحه سرایی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) همراه بود و مردم شهید پرور قم پدر و مادر این شهید را تا مزار فرزندشان همراهی کردند.
شهید ستار یکه زارع استاد و مدرس همه دانشجویان دانشگاه قم است
در ادامه مراسم پس از رسیدن جمع به محل تدفین شهید ستار یکه زارع، رئیس دانشگاه قم ضمن خیر مقدم، تدفین شهید ستار یکه زارع در دانشگاه قم را مایه خیر و برکت دانست و همه دانشجویان را خدمتگزار شهیدان عنوان کرد. حجت الاسلام عسکر دیرباز ادامه داد: تا اخرین نفس در راه دفاع از آرمان‌های شهید ایستادگی می‌کنیم. وی افزود: شهید یکه زارع استاد و مدرس همه دانشجویان دانشگاه قم است و هر روز شمار زیادی برای این شهید فاتحه می‌‌خوانند.
قم متعلق به تمام جهان اسلام و تشیع است
استاندار قم نیز در سخنان کوتاهی استقبال از خانواده شهید را مایه افتخار برای استان قم ابراز کرد. سید مهدی صادقی احراز هویت شهیدان گمنام را پایانی بر سال‌ها چشم انتظاری خانواده‌های معظم شهدا دانست و با اشاره به صبر و استقامت ستودنی این عزیزان در طی این سال‌ها تصریح کرد: این صبر و استقامت می‌تواند الگوی خوبی برای همه جامعه باشد. استاندار قم ضمن خیرمقدم به پدر و مادر شهید ستار یکه زارع و تمامی مهمانان حاضر در این مراسم از جمله مسئولان استان البرز، گفت: میزبانی از این شهید گرانقدر، افتخار بزرگی برای مردم شهید پرور قم محسوب می‌شود. وی شهر مقدس قم را متعلق به تمام جهان اسلام و تشیع عنوان و با اشاره به آثار و برکات وجود شهیدانی همچون یکه زارع در خاک قم افزود: شهدا و خانواده‌های معظم آن‌ها، صاحبان اصلی این انقلاب بوده و تکریم و بزرگداشت آن‌ها بر همه ما فرض است.
توصیه شهید به حفظ حجاب و حمایت از ولایت فقیه
خواهر شهید ستار یکه زارع در حاشیه این مراسم در سخنان کوتاهی میان خبرنگاران با اشاره به توصیه شهید به حفظ حجاب اسلامی اظهار کرد: انتظار این اندازه استقبال پرشور حاضران را نداشتیم و از همه حاضران در جمع بسیار سپاسگزاریم. وی افزود: مادر من در سال‌های انتظارمان برای یافتن برادرم بسیار صبوری می‌کرد اما پدرم بی‌قرار بود.برادر بزرگ شهید ستار یکه زارع نیز در مراسم با اشاره به فعالیت‌های این شهید ابراز کرد: برادرم زمانی که سن کمی داشت در مبارزات انقلابی رابط بود و زمانی که انقلاب شد و پس از آن جنگ تحمیلی آغاز شد در آستانه عملیات خیبر به جبهه اعزام و سرانجام به شهادت رسید. وی با اشاره به وصیت نامه شهید ابراز داشت: تا جان در بدن دارید از ولایت فقیه حمایت کنید که آن‌‌‌ همان اطاعت از امام معصوم و خدا است.
پسرم فقط برای خدا و دین اسلام شهید شد
در ادامه این مراسم پدر شهید یکه زارع از همه حاضران و مسئولان تقدیر کرد و عنوان داشت: پسرم فقط برای خدا و دین اسلام شهید شد و چیزی نخواست. مادر شهید یکه زارع نیز با اشاره به زمان شنیدن خبر یافتن فرزندش عنوان کرد: زمانی که شنیدم پسرم پیدا شده از خداوند بسیار سپاسگزاری کردم و از پروردگار می‌خواهم نزد شهدا شرمنده نشویم.
من داغ پسرم را احساس نکردم
وی با بیان اینکه من داغ پسرم را احساس نکردم، افزود: از خداوند می‌خواهم همه کسانی که چشم انتظار فرزندان شهید گمنامشان هستند را از انتظار رهایی بخشد. وی ابراز کرد: چند روز گذشته برای یافتن فرزندم نذری کردم و زمانی که خبر پیدا شدن پسرم را شنیدم بسیار خوشحال شدم و نذرم را ادا می‌کنم. در این مراسم تعدادی از حاضران شعار «نه سازش نه تسلیم، نبرد با امریکا» و «مرگ بر سازشگر» سر می‌دادند. در حاشیه مراسم استقبال از خانواده شهید تازه احراز هویت شده تابلوی «عهدی با شهدا» نصب شده بود که در آن تعدادی از دانشجویان نوشته‌های خود را بر روی تابلو قرار می‌دادند. در این مراسم از سوی دانشگاه قم سفر به کربلای معلی به پدر و مادر شهید ستار یکه زارع اهدا شد و سپاه قم نیز سفر به مشهد مقدس را به این خانواده شهید تقدیم کرد.گفتنی است چندی پیش هویت شهید ستار یکه زارع از طریق آزمایش «دی ان‌ ای» احراز شد و امروز دوشنبه مراسم استقبال از خانواده شهید که در کرج ساکن هستند با حضور دانشجویان دانشگاه قم برگزار شد. شهید ستار یکه زارع از بسیج هشتگرد کرج به جبهه اعزام شد و در سال ۶۲ در سن ۱۷ سالگی در عملیات خیبر در جزیره مجنون به شهادت رسید. پیکر مطهر این شهید ۲۸ آذرماه سال ۹۱ همزمان با ایام شهادت حضرت رقیه(س) به عنوان شهید گمنام در دانشگاه قم به خاک سپرده شد. مراسم گرامیداشت شهید ستار یکه زارع طی روزهای آینده در دانشگاه قم برپا می‌شود و همچنین عصر روز جمعه مراسم گرامیداشتی در روستای احمدآباد استان البرزبرگزار می‌شود.
* مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا