اخبار

شهید گمنامی که به صورت اتفاقی در استان محل زندگی اش تدفین شده بود

به گزارش تا شهدا؛ حسین ساعدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خمین گفت: پیکر مدفون شده شهید علیرضا قاسمی از شهدای شهرستان خمین بعد از سال‌ها گمنام بودن شناسایی شد.

وی با اشاره به چگونگی شناسایی این شهید مدفون در نور الشهدا اراک اظهار کرد: بعد از دو بار آزمایش  دی.ان.ای که از والدین و اعضای خانواده شهید در دهه ۱۳۸۰ و سال ۱۳۹۳ گرفته شد و به مرکز تحقیقات ژنتیک انسانی نور سپاه پاسداران فرستاده شد، خوشبختانه بعد از گذشت سال‌ها بر اساس تطبیق دی.ان.ای مادر و برادران شهید هویت این شهید گمنام کشف شد.

ساعدی افزود: به محض ارسال خبر از سوی کمیته جست وجو در چند روز گذشته مبنی بر کشف هویت شهید، به منزل شهید بزرگوار مراجعه و به خانواده ایشان اطلاع رسانی شد.

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران خمین گفت: شهید قاسمی در اول مهر ماه ۱۳۸۷ به عنوان مفقود الاثر به همراه چهار شهید مفقود دیگر در تپه نور الشهدا(کوه سرخه اراک) مدفون شد.

ساعدی خاطرنشان کرد: محل تولد شهید قاسمی خرمشهر بوده و ۲۰ سال پیش از انقلاب خانواده وی در خرمشهر زندگی می‌کردند که بعد از این مدت به زادگاه پدری خود بازگشتند و در حال حاضر مادر شهید در قید حیات و پدر وی دار فانی را وداع کرده است.

شهید علیرضا قاسمی متولد ۱۳۴۵ فرزند عزیز، در چهارم اسفند ماه ۱۳۶۲ به عنوان بسیجی به جبهه جنگ اعزام شد و با حضور در عملیات خیبر در جزیره مجنون به شهادت رسید.

شهرستان خمین ۱۰۰۰ شهید، ۲۳ شهید مفقود الاثر، ۳۰۰۰ جانباز ۵ تا ۷۰ درصد، ۹۳ آزاده و ۱۵ شهید شاخص از فرماندهان دفاع مقدس دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا