شهید علمدار نمونه کامل انسان بابصیرت بود

تا شهدا – سید کمیل باقرزاده پنج‌شنبه شب در هجدهمین سالگرد شهادت سید مجتبی علمدار در حسینیه عاشقان کربلای این شهرستان اظهار کرد: یادواره شهدا همیشه مورد توجه مردم قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: یادواره شهدا محلی برای حزن و اندوه برای شهید نیست بلکه محفل بصیرتی برای ترویج فرهنگ دفاع مقدس و اسلام ناب محمدی است و شهدا با خون خویش تلاش کردند که اسلام ناب محمدی زنده بماند.حضور مردم در مراسم یادواره شهدا نشان از دلدادگی مردم به شهدا و فرهنگ شهادت دارد.

این مسئول با اعلام اینکه شهید علمدار نماد و سمبل دلدادگی است، خاطرنشان کرد: شهید علمدار و امثال وی نه فقط افتخار ملت ایران بلکه افتخار همه آزادگان جهان هستند.

باقرزاده با بیان اینکه یاد و نام شهدا در اقصی نقاط جهان نیز سبب جلوگیری از گناه می‌شود، ادامه داد: به اذعان برخی از افرادی که در خارج از کشور رفت و آمد داشتند، داشتن یک عکس شهید در خارج از کشور سبب جلوگیری از گناه و معصیت می‌شد، این موضوع نشان می‌دهد که شمایل شهدا نیز در بسیاری از مواقع از برخی انحرافات جلوگیری می‌کند که این موضوع نشان از زنده بودن فرهنگ شهادت دارد.

وی با اعلام اینکه یادواره شهدا محلی برای درس گرفتن برای سایر مردم است، افزود: درس عاقبت به خیری بهترین درسی است که شهدا در مراسم یادواره شهدا معلم آن هستند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به سجایای اخلاقی شهید علمدار اظهار کرد: این شهید به دنبال ترویج ارزش‌های انقلاب و شهدا بود و بعد از اتمام جنگ با وجود جراحتی که داشت تلاش کرد با همه وجود فرهنگ ایثار و شهادت را در بین جامعه رواج دهد.

وی با اعلام اینکه عاقبت به خیری یکی از دغدغه‌های بود که ائمه اطهار به این موضوع توجه داشتند، یادآور شد: شهادت بهترین عاقبت به خیری را برای انسان رقم می‌زند و شهیدان افرادی بودند که با زیرکی و بصیرت عاقبت به خیر شدند.

باقرزاده با اعلام اینکه شهید علمدار بهترین، کامل‌ترین و جذاب‌ترین الگویی است که می‌توانیم از آنها درس بگیریم، افزود: راه شهادت بسته نیست، شهید علمدار به دلیل علاقه‌مندی به فرهنگ شهادت به این درجه رفیع رسید که بعد از ۱۸ سال از شهادتش مشتاقان زیادی در سالگردش حضور پیدا کردند.

باقرزاده در پایان با اشاره به شهادت سردار اسلام حمید تقوی در روزهای اخیر گفت: شهید حاج حمید تقوی راه عاقبت به خیری را برای خودش انتخاب کرد و نشان داد که راه شهادت همچنان باز است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا