اخبار

«شهید رهبر» الگوی خوبی برای اهالی رسانه است

حسن موحد امروز در گردهمایی بسیجیان اصحاب رسانه و همایش تجلیل از مقام شهید غلامرضا رهبر اظهار کرد: این شهید والامقام عاشق انقلاب و امام (ره) بود و حضور در جبهه‌ها را یک تکلیف برای خود می‌‌دانست.
مسئول بسیج رسانه استان کرمانشاه افزود: عشق به میهن و امام راحل(ره) باعث شده بود شهید رهبر همدوش با رزمندگان در جبهه حضور یافته و موفقیت‌های آنان را برای مردم و ملت بزرگ ایران اسلامی گزارش کند.
وی با بیان اینکه گزارش‌های شهید رهبر از حماسه آفرینی‌های رزمندگان در دوران جنگ هنوز در خاطر مردم قرار دارد، گفت: وی هر گزارشی را با عمق وجود به مردم ارائه می‌کرد و با شور و حرارتی وصف نشدنی از حال و هوای جبهه‌ها برای مردم خبر پخش می‌کرد.
موحد یادآور شد: روایت‌های شهید رهبر از سال‌های دفاع مقدس، موجب بلوغ و رشد تفکری به نام “خون نگاران” شد و پس از شهادتش نیز دست نوشته‌های بسیاری از او در خصوص جنگ باقی مانده بود.
استاد مربی بسیج رسانه کرمانشاه نیز در سخنانی، نقش اصحاب قلم و رسانه را در ترویج افکار یا اصلاح جامعه بسیار مهم و پراهمیت ذکر کرد و افزود: بدون شک اضافه شدن فرهنگ بسیجی به تفکر رسانه‌ای می‌تواند باعث اصلاح بسیاری از امور گردد.
حجت‌الاسلام کماسی ادامه داد: ترویج فرهنگ بسیجی در بین اصحاب رسانه می‌تواند نقش آنان را در جهت دهی مسائل مختلف پررنگتر کرده و شرایطی فراهم کند تا به راحتی بتوان با رسانه فرهنگهای غلط را تغییر و درصدد تقویت فرهنگ‌های اصل برآمد.
این استاد مربی بسیج رسانه فضای کنونی رسانه‌ها در جامعه را به برکت انقلاب اسلامی فضایی باز عنوان کرد و افزود: پیمودن راه شهید رهبر نیز می‌تواند گام مهم دیگری برای موفقیت رسانه‌ها و خبرنگاران داخلی باشد.
شهید “غلامرضا رهبر” نخستین گزارشگر شهید صدا و سیما است که در ۲۱ دی ماه سال ۱۳۶۵ در عملیات شلمچه به شهادت رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا