شهید حسن تهرانی مقدم مطیع رهبر بود

تا شهدا؛ یادواره ۴۰۰ شهید شهرستان ابهر و مراسم سوگواری حادثه دیدگان فاجعه منا در آستان مقدس امامزاده اسماعیل(ع) شناط با حضور محمد تهرانی مقدم برادر شهید والامقام حسن تهرانی مقدم(پدر موشکی ایران)، صادق آهنگران از یادگاران ۸ سال دفاع مقدس، علی کاظمی مدیرکل بنیاد استان ، جمعی از مسئولان این نهاد، حجت الاسلام رحیمی امام جمعه ابهر ، خانواده‌های شاهد و ایثارگر، نیروهای نظامی و انتظامی و دیگر مسئولان شهرستان ابهر با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان برپا شد.
در این مراسم محمد تهرانی مقدم با اشاره به اینکه شهید حسن تهرانی‌مقدم انسانی پارسا و دانشمندی بی‌ادعا بود، گفت: سردار شهید حسن تهرانی مقدم به گونه ای زندگی کرد که رهبر معظم انقلاب وی را با لقب سردار عالیقدر، دانشمند برجسته و پارسای بی ادعا یاد کرد. او این پارسایی و بی‌ادعایی و سیر و سلوکش را از مسجد و منبر آغاز کرد.
وی با اشاره به اینکه شهید سردار حسن تهرانی مقدم مطیع رهبر بود و در زندگی به موقع عمل کرد، افزود: این شهید زمانی که از کاری آسوده می‌شد و آن را به اتمام می‌رساند به کار دیگری روی می‌آورد.
تهرانی ادامه داد: حاج حسن در هر مجلسی که به نام و یاد شهدا بود از آغاز تا پایان مراسم حضور داشت به همین دلیل هرگاه دلتنگ برادر می‌شوم عطر و بوی او را در این جلسات حس می‌کنم.
یادواره ۴۰۰ شهید شهرستان با شکوه هر‌ چه تمام‌تر برگزار شده و یاد دوران دفاع مقدس را با نوحه «نوای کاروان» صادق آهنگران در ذهن حاضران زنده کرد.
همچنین در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین شعبان نادری پدر شهید عبدالله نادری نیز به عنوان چهره ماندگار شهرستان ابهر معرفی و از ایشان تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا