اخبار

شهید تقوی از عوامل اصلی پیروزی در جرف الصخر بود

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام سید حامد الجزائری جانشین فرمانده نیروهای سرایا الخراسانی اظهار داشت: امروز به برکت خون شهدا و همکاری و همرزمی مجاهدین جمهوری اسلامی ایران از جمله شهید حاج حمید تقوی اوضاع در عراق خیلی بهتر از سال های قبل شده است.
وی با بیان اینکه هیچ کسی به اندازه تشیع نمیتواند از مرز حق و حقیقت دفاع کند، عنوان کرد: آزادسازی الرمادی در روزهای پایانی خود است و اگر موفق به پاک سازی منطقه الانبار کنیم می‌توان گفت امنیت از بین رفته عراق باز می‌گردد.
جانشین فرمانده نیروهای سرایا الخراسانی عراق افزود: البته فقط استان موصل می‌ماند که این استان هم در آینده‌ای نزدیک آسان‌تر از الانبار از شر نیروهای تکفیری پاک می‌شود.
وی با اشاره به منش شهید تقوی گفت: چیزهای زیادی از این شهید عزیز یاد گرفته‌ایم و شهید تقوی مسائل مهم و حساس مقابله و مبارزه با نیروهای تکفیری را به نیروهای عراقی یاد داد. شهید تقوی از نظر شخصیت فرماندهی متفاوت بود و همیشه براساس تقوای الهی عمل می‌کرد؛ در حقیقت معنای شهید تقوی را هم می‌توان مرتبط با تقوای این شهید مدافع حرم دانست.
حجت الاسلام جزائری با اشاره به روزه داری و عبادت شهید تقوی اظهار داشت: شهید حمید تقوی در میدان جنگ هم روزه داری خود را حفظ می‌کرد و دائم الذکر بود.
وی گفت: بصیرت و شجاعت شهید حمید تقوی را از نزدیک دیدم و احساس کردم و باید بگویم یکی از عوامل پیروزی ما در جرف الصخر حضور این شهید مدافع حرم در کنار ما بود.
جانشین فرمانده نیروهای سرایا الخراسانی عراق با اشاره به فرماندهی شهید تقوی در منطقه جلولا در دیالی عراق عنوان کرد: کردهای عراق برای آزادسازی این منطقه ۳ ماه جنگیدند و در ۳ عملیات ۱۵۰ شهید تقدیم کردند اما شهید حمید تقوی نیروهای سرایا الخراسانی را به عملیات برد و در فاصله نماز صبح تا نماز ظهر این منطقه را آزاد کرد.
وی با بیان اینکه ما تصور می‌کردیم عملیات آزادسازی جلولا ۳ روز زمان ببرد، تصریح کرد: شجاعت شهید تقوی سبب شد که این عملیات از یک صبح تا ظهر به سرانجام برسد و این منطقه از حضور تکفیری‌ها پاک شود.
حجت الاسلام جزائری با اشاره به هوش بالای شهید تقوی در انجام عملیات‌های نظامی بیان کرد: شهید تقوی هیچ وقت پیشروی نمی‌کرد مگر اینکه مطمئن باشد این پیشروی نتیجه بخش است اما هیچ وقت عقب نشینی شهید تقوی را در جنگ ندیدیم.
وی با تأکید براینکه خوزستانی‌ها به خوزستانی بودن شهید تقوی افتخار کنند، گفت: شهید تقوی یک الگوی عظیم از شجاعت، تقوا، ایثار و فداکاری است و به معنای واقعی فرمانده بود.
جانشین فرمانده نیروهای سرایا الخراسانی عراق با اشاره به حضور نیروهای تحت امرش در سوریه اظهار داشت: قبل از آغاز درگیری‌ها در عراق نیروهای سرایا الخراسانی از حرم حضرت زینب(س) دفاع می‌کردند اما اکنون بخش اعظمی از این نیروها در عراق هستند و قسمتی از آنها هنوز در سوریه به سر می‌برند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا