شهیدی که خواب شهادتش تعبیر شد

به گزارش تا شهدا؛ شهید کاکامراد حصاری در سال ۱۳۳۸ در کرمانشاه متولد شد و در سیزدهمین روز از بهمن ماه ۱۳۶۲ در کرخه خوزستان و در سن ۲۴ سالگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

ˈمحمدمراد حصاریˈ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، به معرفی برادر شهیدش پرداخت و گفت: کاکامراد از همان سنین نوجوانی بسیار به مسائل دینی و مذهبی علاقه مند بود و همواره یک پای ثابت مسجد محله بود.

وی افزود: برادرم همواره اعتقاد داشت که نماز را باید اول وقت و به جماعت خواند و به همین دلیل همواره جزو اولین نفراتی بود که در مسجد حاضر می شد و به عبادت و راز و نیاز با خداوند می پرداخت.

حصاری یادآور شد: کاکامراد حتی بیشتر مواقع نماز شب خود را هم به جا می آورد و بارها که نیمه های شب از خواب بیدار می شدم می دیدم که با خداوند در حال راز و نیاز است.

برادر شهید حصاری خاطرنشان کرد: کاکامراد در دوران مدرسه و تا زمانی که دیپلم خود را گرفت جزو دانش آموزان تقریبا ممتازی بود که در رشته فوتبال چندین حکم قهرمانی نیز کسب کرده بود و روحیه ای ورزشکاری داشت.

این برادر شهید یادآور شد: پس از آنکه رژیم بعثی عراق به خاک کشورمان تجاوز کرد کاکامراد همراه با سایر رزمندگان به میدان نبرد و جبهه ها شتافت و از از سال ۶۰ حضوری پرشور و فعال داشت.

محمد مراد حصاری افزود: برادرم بعد از هر حضور ۲-۳ ماهه چند روزی به مرخصی می آمد و در کنار خانواده بود، هرچند در زمان مرخصی هم مدام به فکر جبهه و سایر رزمندگان بود و اخبار جنگ را مرتب پیگیری می کرد.

وی یادآور شد: آخرین باری که کاکامراد به مرخصی آمد آذرماه ۶۲ و حدود یک ماه قبل از شهادتش بود که وی در همان موقع خواب شهادت خود را دید و وقتی خوابش را برای من بازگو کرد ابتدا جدی نگرفتم و تصور کردم در فضای جبهه و جنگ این خواب را دیده ولی وقتی خبر شهادتش را به ما دادند فهمیدم خواب وی به درستی تعبیر شده است.

این برادر شهید افزود: کاکامراد بعد از دیدن خواب شهادتش وقتی که داشت بازهم عازم جبهه می شد طوری که مادرمان متوجه نشود رو به من کرد و گفت فکر نمی کنم بازهم همدیگر را ببینیم، من خودم را دلداری دادم و حرفش را رد کردم اما در نهایت همانی شد که او گفت و آن آخرین دیدار ما با یکدیگر بود.

وی در پایان گفت: برادرم در وصیتنامه خود، تنها نگذاشتن امام (ره) و پیروی از ایشان و ولایت فقیه را مورد تاکید قرار داده بود و نوشته بود که تا وی و سایر رزمندگان هستند اجازه نخواهند داد امام (ره) احساس تنهایی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا