اخبار

شهیدانی همچون حضرت زهرا(س) جاویدالاثر

تا شهدا؛ انتظار، شوق دیدار، دل بی‌تاب و بی‌قرار وجه اشتراک میان همه مسلمانان آزادی‌خواه جهان؛ انتظاری که برای فرج می‌کشند و شاید این روزها که آتش جنگ و دشمنی به دست طمع‌کاران و خونخواران جهانی افروخته شده و شیعیان را به جرم شیعه بودن می‌کشند هر لحظه تاب این انتظار را می‌کاهد.
این روزها است که یادمان می‌آید سرزمین کهن ایران نیز تجربه کرده آتش جنگ را، جنگی که در تاریخ کشور شاهد آن نبودیم، جوانانی که تازه از چنگال ظلم رها شده بودند بی‌آنکه احساس خستگی و درماندگی کنند ایستادند با مشتی محکم در مقابل آنان که می‌خواستند دست درازی کنند به خاک مادری‌اش و اجازه ندادند یک وجب از خاک وطن به دست این زیاده‌خواهان نیفتاد.
روزهای جنگ و دفاع مقدس گواه رشادت پیر و جوان، زن و مرد این سرزمین است، سد ایستادگی در مقابل دشمن که در این میان اگر یکی به دیدار معبود می‌شتافت بی‌درنگ دیگری جایش را می‌گرفت تا مبادا در این سد رخنه‌ای ایجاد شود.
روزهایی که ملت ایران گوی سبقت را از یکدیگر می‌ربودند تا مبادا از قافله شهادت جای بمانند، معتقدان به خدای و مکتب اسلام، آنان که در مکتب عاشورا رشد یافتند و سیره ائمه(ع) را سرلوحه زندگی خویش قرار دادند اقتدا کردند به بانوی دو عالم حضرت فاطمه(س)، آنان که به مانند دخت نبی مکرم اسلام در دفاع از ولایت به پا خواستند در شهادت نیز به او اقتدا کردند.
شهدایی که خواستند قبور مطهرشان نیز مخفی بماند و پدر و مادر نیز در این هنگام صبورانه و با استقامت همچون اولیای خدا یاد شهدای کربلا و مصیبت‌های عظمای حضرت اباعبدالله حسین(ع) را زنده ‌کنند.
در تقویم امروز شهدای استان مرکزی ۱۵ شهید تقدیم نظام اسلامی شد ولی در این میان ۱۱ ستاره در آسمان شهادت درخشان‌تر از دیگری هستند شهدایی جاویدالاثر که سال‌هاست چشمانی در شوق دیدارشان منتظر بوده و چشمانی که هنوز لحظات انتظار را به شمارش نشسته‌اند.
محمد ناصری، مصطفی مرادی، مرتضی مرادی، مجید مقیمی، علی اصغر سلطانی، حسن حیدری، حمدالله حكمت، سیداحمد حسینی، علیرضا باقرلو، ماشاء الله کاروانسرایی، سیداحمد میر صادقی
۲۷۳ شهید از شهدای دوران ۸ سال دفاع مقدس استان مرکزی هنوز جاویدالاثر هستند، بیش از ۱۴۵ شهید ارتش، ۱۱۷ شهید پاسدار و نزدیک به ۱۰ شهید از سبزپوشان نیروی انتظامی که هنوز خانواده‌هایشان در انتظار دیدار به سر می‌برند.

روحشان شاد و یادشان گرامی باد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا