شهيدي كه شكرگذار سربازي امام زمان(ع) بود

تا شهدا: بدون شك رسانه‌ها نقش مهمی در معرفی شهداي هرشهرستان بر عهده دارند و می‌توانند علاوه بر معرفي شهيدان، در ترويج فرهنگ ايثار شهادت در جامعه نيز حركت كنند.
 
یکی از راههایی که می توان فرهنگ ایثار و شهادت را به نحو احسن در جامعه اشاعه داد بحث بيان سبك زندگی شهدا و مرور و خاطرات آنان در قالب های مختلف است.
 
باتوجه به نقش و جايگاه حساس رسانه برآن شديم كه هر پنج شنبه زندگي نامه شهيدي از شهداي والامقام شهرستان لنده را در فضاي خبري و مجازي جامعه منتشر كنيم تا مسير و طريق سبزشان را گم نكنيم و ادامه دهنده راه روشن و طريق جاودانشان باشيم.
 
شهيد غلامعلي كوهگرد در سال ۱۳۴۵ در روستاي محروم« كتج »از توابع بخش مركزي شهرستان لنده در خانواده اي مومن و متدين ديده به جهان گشود.
 
وي در خانواده ای مذهبی که از راه کشاورزی و دامداري امرار معاش می کردند بزرگ شد كه از همان دوران كودكي به واسطه فقر حاكم بر روستاها براي كسب روزی حلال به امر كشاورزي و دامپروري در روستا مشغول شد و به همين علت از ادامه تحصيل باز ماند و بيشتر كارگري و كشاورزي مي كرد.
 
شهيد غلامعلي كوهگرد باتوجه به عشق و علاقه اي كه به تحصيل داشت و قبلاً فرصتي براي حضور در پاي كلاس درس را نداشت از طريق كلاس هاي نهضت سوادآموزي دوره ابتدايي را به اتمام رسانيد.
 
وي باتوجه به نياز خانواده و بنا به امر اطاعت از والدين همسري نجيب و پاكدامن را انتخاب و به همسري خود انتخاب كرد.
 
اين شهيد والامقام همزمان با شروع جنگ تحميلي در سال ۱۳۶۲با خدمت سربازي در تيپ مستقل ۴۸فتح در ياسوج دو سال دوره ضرورت را با خدمت در مناطق عملياتي جنوب كشور به پايان رساند و باتوجه به نياز و ضرورت حضور رزمندگان در جبهه هاي حق عليه باطل بعد از سربازي به عنوان بسيجي رهسپار جبهه هاي جنگ شد.
 
شهيد غلامعلي كوهگرد در چندين عمليات حضوري فعال داشت كه عمليات كربلاي ۴ و ۵ از مهمترين اين عمليات ها بود.
 
اين شهيد سعيد پس از حضور در عمليات هاي مختلف سرانجام در تاريخ ۲۳ تيرماه ۱۳۶۷درحالي كه گرماي هواي خوزستان به اوج خود رسيده بود با اصابت تير مستقيم دشمن به خيل ياران شهيدش پيوست و شهد شيرين شهادت را به توجه به آرزوي ديرينه اش را چشيد.
 
پيام اين شهيد غلامعلي كوهگرد:
 
من خواستار بهترين مرگ ها كه شهادت در راه خدا است هستم، جاي بسي شكر گذاري است كه مرا در رديف سربازان امام زمان(عج) قرار داده اي تا به جهت مقابله با دشمنان براي برقراي عدل و عدالت و دفاع از خاندان نبوت و امامت بجنگم.
زيارتگاه اين شهيد عزيز در روستاي دم تنگ چاهن در بخش مركزي شهرستان لنده زيارتگاهي است براي عاشقان شهيد و شهادت.يادشان همواره پر رهرو باد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا