شهرستان میبد میزبان پیکر سه تن از شهدای گمنام

تا شهدا: سرهنگ امیر فلاح فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد در نشست خبری و تشریح برنامه‌های استقبال و تشییع شهدای گمنام اظهار کرد: شهرستان میبد در هفته آینده میزبان پیکر سه تن از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه پیکر سه شهید گمنام شنبه هفته آینده ساعت ۱۱ صبح وارد فرودگاه شهید صدوقی یزد می شود، افزود:قرار است طی مراسمی ابتدا این پیکرهای مطهر به شهرهای زارچ و اشکذر منتقل شود و پس از برگزاری مراسمی در این مناطق، پیکرهای مطهر شهدا به میبد منتقل خواهد شد.
سرهنگ فلاح تصریح کرد: بنا به درخواست موسسات فرهنگی، پیکرهای مطهر شهدای گمنام برای وداع و میثاق، روز یکشنبه در دو منطقه شهیدیه و بفروئیه، استقرار خواهند یافت تا دانش آموزان و اهالی شهرستان به زیارت و عزاداری در جوار این شهدا بپردازند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد اظهار کرد: در مصلای میبد مکانی به عنوان معراج شهدای گمنام درنظر گرفته خواهد شد و یکشنبه شب پیکر این شهدا در این مکان قرار خواهد گرفت و مراسم وداع با حضور اهالی شهرستان برگزار خواهد شد.
وی افزود: مراسم تشییع پیکرهای پاک این شهدا صبح دوشنبه ساعت۸صبح از محل سپاه قدیم میبد واقع در روبروی بانک صادرات به طرف پارک بهاران میبد از مسیر پارک فلسطین- میدان۱۲امام- میدان امام حسین- میدان جانباز- پارک بهاران انجام خواهد گرفت.
فلاح گفت: مراسم سوم این شهدا صبح روز پنجشنبه هفته آینده در رضویه فیروزآباد برگزار خواهد شد.
سرهنگ فلاح با تاکید بر اینکه شهدا متعلق به همه هستند، اظهار کرد: شهدا متعلق به اسلام و جامعه هستند و همه در مقابل شهدا مسئولیت دارند و باید درس ایثارگری را از شهدا یاد گرفت.وی در ادامه با بیان اینکه همه محتاج شهدا هستند، تصریح کرد: ورود شهدا به شهرستان میبد باعث تقویت عزت و اقتدار مردم می شود و باید جوانان از شهدا الگو بگیرند چراکه شهدا برای دفاع از کشور رفتند تا اکنون مردم در آسایش زندگی کنند.
* بسیج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا