اخبار

شهدا چراغ های روشن مسیر تداوم انقلاب هستند

به گزارش تا شهدا؛ منطقه گیلان،دومین جلسه كار گروه فضا سازی برگزاری كنگره ۸ هزار شهید گیلان با حضور دكتر ثابت قدم شهردار رشت،سرهنگ دو هندو فرمانده سپاه رشت و سایر اعضای این كار گروه در سالن اجتماعات ساختمان تاریخی شهرداری رشت برگزار شد،دكتر سید محمد علی ثابت قدم شهردار شهر رشت گفت: از افتخارات گیلان و به خصوص شهر رشت داشتن شهدایی است كه طی پیروزی انقلاب اسلامی و ۸ سال دفاع مقدس جان خود را تقدیم این مرز و بوم كردند.
وی افزود: معتقدیم كه شهدا چراغ ‌های روشن مسیر تداوم انقلاب هستند و باید همیشه روشن بمانند لذا با عنایت ویژه شهدا قطعاً این كنگره جزو ماندگارترین یادمان‌ های شهدا خواهد بود، زیرا با عشق و اخلاص همراه است.
دكتر ثابت قدم ادامه داد: شهرداری رشت با تمام توان خود، آنچه كه در شان و مقام شهدای شهرمان است را در جهت آماده سازی فضای شهری برای این كنگره به كار می گیرد.
وی اظهار کرد: استفاده از تمام فضاهای تبلیغاتی اعم از مبادی ورود و خروج شهر، استفاده از بیلبوردها، نصب سردیس  شهدا در میادین شهر، نورپردازی در مقابل سپاه قدس گیلان و اجرای نمایش خیابانی،نام گذاری معابر شهری با اسامی مبارك شهدا و … با محوریت كنگره از اقداماتی است كه شهرداری برای برگزاری این برنامه بزرگ كه برای نخستین بار در استان انجام می شود تدارك دیده است.
دكتر ثابت قدم در این جلسه از همه مسئولین سازمان ها خواست كمك كنند تا این شهر بتواند میزبان خوبی برای میهمانان شهدای این استان و شهر باشد.
سرهنگ دو هندو فرمانده سپاه رشت نیز در این جلسه امنیت و آسایش حاکم در كشور را به بركت خون شهدا خواند و بیان كرد: اردیبهشت ماه سال ۹۵ نخستین كنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان برگزار می‌ شود.
وی از برگزاری یادواره ۲۲۰۰ شهید شهرستان رشت در ۱۹ بهمن ماه خبر داد و گفت:دشمن از وحدت، اتحاد، فضای جبهه و شهادت خوف دارد و باید این فضا را در جامعه پر رنگ‌ تر كنیم و ایجاد فرهنگ شهید و شهادت در جامعه اسلحه ای قوی است كه تنگ نظران و دشمنان انقلاب از آن هراس دارند.
سرهنگ دو هندو در این جلسه از همكاری شهرداری رشت تقدیر و تشكر كرد و گفت:اقدامات موثری برای فضا سازی در شهر رشت برای برگزاری كنگره ۸ هزار شهید توسط شهردار انجام شده است كه جای بسی خوشحالی دارد.
وی از تمامی مسئولین سازمان ها خواست تا علاوه بر امكانات موجود در ادارات خود از نظر مالی آن چه می توانند برای برگزاری كنگره در اختیار دبیرخانه كنگره قرار دهند تا این برنامه ها هرچه باشكوه تر برگزار شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا