اخبار

"شهدا" پاسداران ارزش های ناب اسلامی هستند

به گزارش تا شهدا؛ همزمان با سالروز شهادت شهید گرانقدر حمزه جهان بیگی از شهدای فرهنگی شهرستان اسلام آباد غرب، مراسمی روز گذشته بیست و هفتم دیماه ۹۴،  در حسینیه این شهید والامقام برگزار شد.
در این مراسم که با حضور خانواده های معظم شاهد و ایثارگر، مسئولین ادارات  و کارکنان بنیاد این شهرستان برگزار شد، رضا بختیاری رئیس بنیاد در سخنانی ضمن گرامی داشت رشادت ها و جان فشانی های شهدای گرانقدر، از "شهدا" به عنوان پاسداران ارزش های ناب اسلامی یاد کرد.
بختیاری افزود: ارزش های والای اخلاقی که "شهدا " داشتند و آرمان های بلندی که در پی آن بودند و نیز قداست مسیری که در آن قدم گذاشتند، ما را به پاسداری از این  ارزش ها و آرمان ها ملزم می کند.
رئیس بنیاد اسلام آبادغرب با اشاره به کسوت فرهنگی شهید  جهان بیگی، اضافه کرد: این شهید عزیز هم معلمی پارسا و نمونه بود و هم یک رزمنده ازخود گذشته، و این گونه دلاورمردانی می توانند بهترین الگو و سرمشق برای زندگی جوانان ما باشند.
در ادامه این مراسم، مداحان اهل البیت علیهم السلام در رثای شهدای والامقام به مدیحه سرایی پرداختند.
شهید حمزه جهانبیگی در سال ۱۳۴۷ در یکی از روستاهای بخش حمیل از توابع شهرستان اسلام آبادغرب متولد شد.
 این شهید گرانقدر پس از گذراندن دوران طفولیت و سپس مقاطع مختلف تحصیلی، وارد دانش سرای تربیت معلم شده و ازاین دانش سرا فارغ التحصیل شد.
شهید حمزه جهانبیگی در زمان جنگ تحمیلی و در سال ۱۳۶۴ به عضویت بسیج سپاه پاسداران در آمده و به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شد.
شهید جهان بیگی پس روزها رزم با دشمن بعثی، در نهایت در تاریخ ۲۱/۱۰/۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی شلمچه و در عملیات غرور آفرین کربلای ۵ به درجه رفیع شهادت نائل و در مزار امامزاده حسن (ع) بخش حمیل می باشد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا