شهدا هم در عزای حسینی حاضر می‌شوند

تا شهدا:  حمید دهقانی در نشست خبری اعلام برنامه‌های تشییع چهار شهید گمنام در استان، اظهار کرد: تدفین شهدای گمنام در نقاط مختلف کشور با هدف تشکیل کانون و تبدیل قطب فرهنگی انجام می‌گیرد تا ارتقای فرهنگ ایثار و شهادت با جدیت دنبال شود؛ چراکه دارای برکات زیادی است.
وی افزود: در ١٤ و ١٥ محرم ( ٦ و ٧ آبان‌ماه) استان میزبان چهار شهید گمنام خواهد بود که دو تن از این شهدا در محمل تیپ ٣٦ انصارالمهدی (عج) انجام خواهد شد و دو شهید دیگر نیز همزمان در شهر صائین‌قلعه از توابع شهرستان زنجان تدفین خواهند شد.
دهقانی در ادامه به مشخصات چهار شهید گمنام اشاره کرد و گفت: دو شهید گمنام که در تیپ ٣٦ انصارالمهدی (عج) تدفین خواهند شد، ١٩ و ٢٥ ساله هستند که شهید ١٩ ساله در عملیات محرم در منطقه شرهانی در اسفندماه ١٣٦١ و شهید ٢٥ ساله در عملیات خیبر در جزیره مجنون سال ١٣٦٢ به مقام شامخ شهادت رسیده است که مراسم استقبال رسمی از شهدا توسط مسئولان استان، ساعت ١٦ عصر روز چهارشنبه ششم آبان از عوارضی زنجان انجام خواهد شد.
وی تصریح کرد: مراسم شب وداع با شهدا در حسینیه عاشقان ثارالله هیات رزمندگان اسلام خواهد بود و مراسم تشییع و خاکسپاری از مزار شهدای پایین به سمت سه‌ راه امجدیه در روز پنج‌شنبه ٨ آبان ساعت ٩:٣٠ برگزار خواهد شد که مراسم تشییع و تدفین از درب ورودی تیپ انصارالمهدی (عج) به سمت مکان خاکسپاری از ساعت ١١ صبح پنج‌شنبه انجام می‌گیرد.
دهقانی در ادامه به مراسم تشییع دو شهید دیگر در شهر صائین‌قلعه اشاره کرد و افزود: همزمان با تشییع دو شهید گمنام در شهر زنجان، دو شهید گمنام نیز در شهر صائین‌قلعه تشییع خواهد شد که هر دو ۲۰ ساله هستند و یکی از آنها در عملیات خیبر و در جزیره مجنون در اسفند ١٣٦٢ به شهادت رسیده است و دیگری در عملیات محرم در منطقه شرهانی آبان‌ماه ١٣٦١به شهادت رسیده است.
وی به مراسم استقبال این دو شهید در شهر صائین‌قلعه اشاره کرد و افزود: مراسم استقبال از شهدا توسط مسئولان شهرستان در روز چهارشنبه ششم آبان از بلوار امیر سرتیپ خلبان انجام خواهد گرفت و مشایعت خودرویی شهدا از بلوار امیر واعظی تا میدان قائم (عج) صورت خواهد گرفت. استقبال و مشایعت شهدا توسط مردم از میدان قائم تا مصلی نمازجمعه، مراسم شب وداع با شهدا در مصلی نمازجمعه، مراسم تشییع و تدفین از مصلی نمازجمعه تا پارک ادیب‌الشعرا از برنامه در نظر گرفته برای شهدای گمنام است.
به گفته این مسؤول، مراسم شب وداع شهدای صائین‌قلعه ساعت ٢٠ چهارشنبه، ششم آبان است و زمان تدفین ساعت ١٠ صبح هفتم آبان خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا