شهدا نماد بارز ظلم ستیزی و استقامت هستند

تا شهدا – عباس ظریفی عصر دوشنبه در مراسم یادواره ۸۴شهید دانشجوی کهگیلویه وبویراحمد با محوریت دانشگاه جامع علمی و کاربردی، افزود: زندگی شهدا بهترین الگو برای یک دانشجوی مسلمان و متعهد در این نظام اسلامی است.

وی با اشاره به توطئه ها و ترفندهای شوم دشمنان در طول ۳۶سال گذشته از پیروزی انقلاب اسلامی به ویژه هشت سال دفاع مقدس، افزود: دشمن تا آن زمان هنوز عظمت ایران اسلامی و شهدا را باور نکرده بود.

ظریفی با بیان اینکه شهدا درس آزادگی ، استقامت و عزت را به نسل امروز آموخت، افزود: دشمنان انقلاب امروزه از ترویج فرهنگ شهادت و شهادت طلبی و ادامه دادن راه و آرمان های آنان هراس دارند.

وی با بیان اینکه دشمن به خیال خام خود و با شکل دهی یک جنگ نابرابر در اندیشه تصرف و نابودی نظام اسلامی بود، یادآور شد: هر زمان که عزم دشمن برای ترور شخصیت ها و یا ضربه زدن به این نظام بیشتر می شد انگیزه و اعتقاد ملت برای دفاع از کیان این مملکت نیز دوچندان شد.

وی گرامیداشت روز ۹دی و حضور پرشور مردم مومن در صحنه و دفاع از ولایت و آرمان های والای نظام را یادآور شد و اظهار کرد: مردم بصیر و ملت آگاه ایران با موقعیت شناسی دقیق هرگاه تهدید و توطئه ای متوجه این نظام شده است، هوشمندانه وارد میدان شده اند.

روایتگر و یکی ازفرماندهان دوران هشت سال دفاع مقدس نیز در این آیین بر ضرورت تبیین و انتقال مفاهیم و مبانی انسان ساز آن دوران به نسل امروز به ویژه دانشجویان تاکید کرد.

ساعد نیکبخت افزود: هرگونه کوتاهی و سهل انگاری در انتقال به موقع مفاهیم و ارزش های دوران جنگ و کمرنگ شدن مفهوم ایثار و شهادت به عنوان رمز بقا و ثبات این نظام بر شدت یافتن تحریک دشمن به توطئه و تهدید بیشتر علیه این مرزو بوم افزوده خواهد شد.

وی تصریح کرد: رزمندگان شجاع استان کهگیلویه وبویراحمد در عملیات های مختلف در دوران هشت سال دفاع مقدس نقش تعیین کننده ای داشتند.

کهگیلویه وبویراحمد یکهزار و ۸۰۰ شهید در دوران هشت سال دفاع مقدس تقدیم این نظام و انقلاب کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا