شهدا مسیر شهادت را با علم و آگاهی انتخاب کردند

تا شهدا: علی‌اصغر فانی شب گذشته پس از ورود به شاهرود با حضور در خانواده شهیدان نظریه از شهدای فرهنگی شاهرود اظهار کرد: نسل حاضر باید به گونه‌ای تربیت شود که با ارزش‌های شهدا آشنا باشند.

 وزیر آموزش و پرورش افزود: معلمان نقش مهمی در هدایت جامعه به سوی کمال دارند کمالی که شهیدانی همچون شهید نظریه نیز به عنوان چهره‌های ماندگار در کسوت معلمی به دلیل تجاوز دشمن به خاک میهن اسلامی ، وظیفه خود را در عرصه دفاع مهمتر دانستند و در این راه به فیض عظیم شهادت نائل آمدند.
این عضو کابینه اعتدال گفت: شهدا با گذشتن از جان خود ، آرامش ، عزت و سربلندی را برای کشور به ارمغان آوردند و زنده نگه‌داشتن یاد شهدا و تکریم خانواده‌های آنان مهمترین وظیفه مسئولان است.
 
فانی یادآور شد: شهیدان نظریه نه تنها شمع وجودشان را برای پرورش نسل آینده‌ساز کشور نورافشانی کردند بلکه با نثار خون خود ، جامعه را پرفروغ کردند که تا ابد تششع این نور جامعه را در بر گیرد.
وی با بیان اینکه شهدا مسیر شهادت را با علم و آگاهی انتخاب کردند خاطرنشان کرد: حضور خانواده شهدا در تمامی عرصه‌ها برای همه مردم به ویژه مسوولان الگو و اسوه است.
فانی خطاب به خانواده این شهیدان والامقام گفت: شما عزیزان فرزندان پاکی را پرورش دادید و مدال افتخار شهادت این جوانان برومند برگردنتان آویخته است.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه خانواده آموزش و پرورش دارای ۱۴ هزار فرزند شهید است افزود: یکی از افتخارات آموزش و پرورش این است که بیشترین شهید ، ایثارگر و جانباز را در بین دستگاه‌ها و ارگان‌ها تقدیم انقلاب کرده است.
در این دیدار که جمعی از مسئولین استانی، کاظو جلالی رئیس مرکز پژوهش ها و نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند وزیر آموزش و پرورش به رسم یادبود لوح تقدیر به خانواده شهدا اهداء کرد و خانواده شهیدان نظریه نیز از توجه مسئولین آموزش و پرورش به خانواده شهدا و معلمان قدردانی کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا