اخبار

شهدا مروجان امر به معروف

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام مسلم داوود نژاد در مراسم سوگواری سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع)در حسینیه شهدای بنیاد خراسان رضوی، با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر را باید از میان وصایای شهدا و خانواده‌های آنان جستجو کرد، تصریح کرد: وقتی واژه امر به معروف و نهی از منکر به گوشمان می‌خورد باید ابتدا در درجه اول  خود و نزدیکانمان را در درجه اول در نظر گیریم.
وی افزود: بدون شک شهدا را می توان بهترین مروجین امر به معروف و ناهیان از منکر در جامعه دانست چرا که آنها در درجه اول ابتدا دست به خودسازی زدند و سپس برای پایداری جامعه و مردم از جان خود گذشتند.
این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: ما به خودمان و اطرافیانمان تغییر را باید یاد دهیم.
وی با بیان خاطره ای از مادر ۵ شهید در یکی از استان‌های کشور گفت: مادری گرانقدر، ۵ شهید والامقام را تقدیم نظام و انقلاب اسلامی ایران کرده بود، وقتی این مادر به سفر کربلا رفت و در کنار مضجع شریف امام حسین(ع) قرار گرفت کسی نمی‌دانست که چطور تا این ضریح شش گوشه را دید جان به جان آفرین تسلیم کرد، این خاطره نشان دهنده این است که این مادر ۵ شهید با تقدیم فرزندان خود راه رستگاری‌اش را در کنار ضریح مطهر امام حسین(ع) به درجه اعلا رساند و به همین علت به دیار حق شتافت.
حجت الاسلام داوود نژاد بیان کرد: بر همین اساس ما باید در هر لحظه و هر شرایط شهدا و خانواده‌های آنان را الگوهایی محکم و استوار برای خود قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا