اخبار

شهدا عامل بیداری و هوشیاری جامعه هستند

به گزارش تا شهدا؛ سیدمصطفی کشفی باتبریک فرارسیدن ایام‎الله دهه فجر به خانواده شهدای انقلاب ساوه گفت: شهدا ارزش‌های نظام اسلامی را احیا کردند و امروز اقتدار، عزت و سربلندی نظام به برکت خون شهدا است آنها با اطاعت از ولی فقیه و باورهای دینی خود به دفاع از میهن برخواستند و عزت ، افتخار و آزادی را به ایران اسلامی بخشیدند.
رئیس بنیاد ساوه ارج نهادن به مقام شامخ شهدا را وظیفه همگانی دانست و گفت: ترفند دشمنان داخلی و خارجی برای کمرنگ کردن آثار و ارزش‌های شهید و شهادت است که برگزاری مراسمات شهدا به عنوان یک فرهنگ درجامعه ضروری است.
 وی شهادت را بزرگترین سعادت دنیوی و اخروی بیان کرد و افزود: دهه فجر،‌ سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزش‌هاي اسلامي، مقطع رهايي ملت ايران و بخشي از تاريخ ماست كه گذشته را از آينده جدا ساخته است.
همچنین این دیدار با گفتگو با خانواده‏های شاهد و بیان خاطرات شهدا همراه بود.
گفتنی است این دیدار به مناسبت سی هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت خاطرات روزهای بهمن سال ۵۷ و لحظه های ناب پیروزی انقلاب و باهدف پاسداشت ازمقام شهیدان و امام راحل و فجرآفرینی‌های آنان، روز دوشنبه ۱۲ بهمن ۹۴ باهمراهی حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی امام جمعه و محمد بهاروند فرماندار و معاون استاندار، حجت‌الاسلام محمد چراغی رئیس دادگستری و سائر مسئولان باخانواده‌های شهیدان انقلاب  محمدتقی صفری ،سید عباس اسدی درساوه انجام شد.
شهید محمدتقی صفری و شهید سیدعباس چراغی هردو درتاریخ ۱۸ مهر ۱۳۵۷ در درگیری با رژیم پهلوی درخیابان هلالی ساوه (خیابان شهدا فعلی) به شهادت رسیدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا