شهدا در همه عرصه‌های انقلاب با خدا معامله کردند

به گزارش تا شهدا؛ محمد اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، در یادواره گرامیداشت شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: صحبت کردن درباره شهید و شهادت کار آسانی نیست شهدا با ایثار و فداکاری کار‌ بسیار بزرگی را انجام دادند.
 وی افزود: امروز امنیت و آسایشی که در جمهوری اسلامی حاکم است همه را مدیون خون شهدا می‌دانیم آنان با همه ایثار و فداکاری جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و به درجه رفیع شهادت نائل شدند و ما به مقام بالای شهدا غبطه می‌خوریم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد: زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید استکبار و صهیونیزم بین الملل و ابرقدرت‌ شرق به مقابله با انقلاب ایران پرداختند آنان نمی‌توانستند تحمل کنند که عمر انقلاب اسلامی به یک سال نیز برسد به همین سبب جنگ را به ایران تحمیل کردند.
کوثری با اشاره به ایستادگی و صف آرایی ایران در مقابل استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل، بیان داشت: آنان فکر می‌کردند می‌توانند با جنگ تحمیلی مسیر انقلاب شکوهمند ایران را که امام راحل بر اساس آیات و احادیث مشخص کرده بود منحرف کنند و او را از ادامه مسیر انقلاب منصرف کنند اما با وجود محاسبه‌های مادی و نظامی و تقویت ارتش بعث عراق که قصد داشت ۳ روز خوزستان و ۷ روزه تهران را بگیرد، نتوانستند یک وجب از خاک کشور را اشغال کنند.
وی افزود: آنان امام راحل را مانند دیگر سیاست مداران تصور می‌کردند به همین در نظر داشتند به عمق خاک ایران نفوذ کرده تا با فشار و اشغال کشور، امام راحل را وادار به تسلیم کنند در حالی که این طرز تفکر نشان از عدم شناخت درست از رهبری معنوی و سیاسی ایران داشت.
 نماینده مجلس نهم با اشاره به بیان امام راحل که فرمودند به صدام سیلی می‌زنیم و آمریکا هیچ غلطی نمی‌کند، تصریح کرد: ‌حال باید سوال کرد که امام راحل بر چه اساسی این صحبت را کردند؛ به نظر من سخنان امام راحل به دلیل اتکا به قدرت لایزال الهی بود زیرا ابرقدرت‌ها هیچ ارزشی در نزد او نداشتند به همین سبب با توکل به خدا، قدرت‌های مادی و نظامی در نظر او بی‌اثر بودند.
کوثری اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس مردم ولایتمدار ایران با خواسته امام راحل که فرمودند هر فردی که قدرت در دست گرفتن اسلحه را دارد می‌تواند به جنگ برود پاسخ دادند، و مشتاقانه با انگیزه الهی به جبهه‌های حق علیه باطل رفتند و سبب شگفتی استکبار جهانی شدند زیرا الگویشان امام حسین(ع) بود به همین دلیل جنگ تحمیلی به دفاع مقدس تبدیل شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: شهدای یگان حفاظت مجلس شورای اسلامی مسؤولیت حفاظت از اشخاص مهم کشور را به عهده داشتند ولی با اسرار فراوان و به صورت داوطلبانه به میدان جنگ رفتند که ۴۰ تن از این عزیزان به درجه رفیع شهادت نائل شدند و ۷ تن از آنان در عملیات الی بیت المقدس آزادی خرمشهر در نفربری که به سرعت به طرف مرز در حال حرکت بود مورد اثابت موشک بالگرد عراقی قرار گرفت و اجساد آنان به خاکستر تبدیل شد.
نماینده مجلس نهم تاکید کرد: کشور ایران در جنگ تحمیلی بیش از ۲ هزار تانک و نفربر از ارتش بعث عراق و کشورهای استکبار جهانی به غنیمت گرفت و از۳۲ کشور اسیر گرفتیم و این به دلیل ایمان و تقوی الهی رزمندگانی بود که با جان و دل به سوی شهادت پیش می‌رفتند و با تقوای الهی، استکبار و صهیونیست را به خاک ذلت نشاندند.
وی با اشاره به جنگ نیابتی، ابراز داشت: اگر آمریکا امروز جنگ نیابتی بوسیله داعش، بوکوحرام، القاعده، جبهه النصره و طالبان به راه انداخته‌اند، اینها همان اسلام آمریکایی هستند تا از ترویج و گسترش اسلام ناب محمدی(ص) در جهان جلوگیری شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امام راحل و شهدا در همه عرصه‌های انقلاب با خدا معامله کردند و رهبر معظم انقلاب نیز با خدای یکتا معامله می‌کند و نباید امروز خیال کنیم که با کد خدا می‌شود کاری به نفع جمهوری اسلامی انجام داد.
نماینده مجلس در پایان خاطر نشان کرد: امروز مسیر و هدف شهدا باید ملاک مردم و مسؤولان ما باشد تا با توکل و توسل به خدا و اهل‌بیت(ع) به اهداف خود برسیم زیرا استکبار و ابرقدرت‌ها همه پوشالی هستند و همچنین امام راحل فرمودند قرن بیستم قرن اسلام خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا