اخبار

شهدا تربیت شدگان مکتب معمار کبیر انقلاب هستند

به گزارش تا شهدا؛ به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران و با همکاری ناحیه مقاومت سپاه شهرستان درمیان، با حضور مردم شهید پرور و خانواده های معزز و معظم شاهد و ایثارگر، مسئولین، فرماندهان نظامی و انتظامی، حجت الاسلام معصومی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خرسان جنوبی و خادمین به خاندان معزز شاهد و ایثارگر در شهرستان درمیان، و با حضور میهمان ویژه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری رئیس موسسه روایت سیره شهدای کشور، نخستین کنگره سرداران شهید و ۱۸۹ شهید شهرستان درمیان در مسجد محمدرسول الله درمیان برگزار شد.
در ابتدای این مراسم، فرمانده نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران شهرستان درمیان در اولین کنگره سرداران و ۱۷۷شهید شهرستان درمیان گفت: امروز بیشتر از هر زمان دیگری جامعه ما به فرهنگ شهادت نیازمند است.
سرگرد خدادادی افزود: هر اندازه از شهید و شهادت صحبت کنیم کم است و امروز که جوان و نوجوان ما در پی پیدا کردن الگو و اسوه به دنبال فلان بازیکن تیم فوتبال می گردد، نیازمند معرفی شهدا به عنوان برترین الگوهای اجتماعی هستیم.
وی در پایان صحبت های خویش گفت: مشکلات کشور را در تحریم ها نجوییم بلکه رهایی ملت ایران از مشکلات امروزه همگی در گرو عمل به اقتصاد مقاومتی است و هر روزی که می گذرد این امر مهم بیشتر بر ما آشکار میشود که چه بسیار با خط و منش شهدا  فاصله گرفته ایم.
در ادامه این مراسم، حجت الاسلام ماندگاری در نخستین کنگره سرداران شهید و ۱۸۹ شهید شهرستان درمیان تاکید کرد: رمز ماندگاری ایران اسلامی ادامه راه شهدا و پایبندی به آرمان آنهاست.
وی گفت: امروز ما نیازمند شهدا و آرمان شهدا هستیم و هر چه بهتر برگزار شدن این مراسم، ارزش گذاری برای هویت خودمان بیشتر خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه بالاترین بصیرت شهدا، بصیرت در انتخاب است، گفت: خداوند به انسان قدرت انتخاب و اختیار داد و فرموده من برای شما انتخاب هایی کرده ام، اگر از این انتخاب ها در زندگی پیروی کنید، موفق خواهید بود.
حجت‌الاسلام ماندگاری اتکاء و توکل به خداوند متعال را گامی برای خودسازی برشمرد و افزود: جوانان با مطالعه زندگی شهداء می‌توانند بستر خودسازی را فراهم کرده و زمینه رشد و تعالی روحی و روانی خود را مهیا کنند؛ شهداء در وهله اول هست بودن خداوند متعال را با تمامی وجود درک کرده و برای رسیدن به بصیرت و آگاهی دنبال یک منبع و آن هم قرآن کریم بودند؛ چراکه منبعی موثق‌تر از کلام وحی نیافتند.
این استاد حوزه و دانشگاه، شهدا را تربیت شدگان مکتب امام (ره) خواند و اضافه کرد: جوانان امروز جامعه عقب تر از جوانان ابتدای انقلاب نیستند.
ماندگاری با بیان اینکه شهدا اسوه های مقاومت و ایثار هستند، تاکید کرد: شهدا با فدا کردن جان خود زیباترین ایثار را برای رضای خداوند انجام دادند.
رئیس موسسه روایت سیره شهدای کشور با اشاره به مهم ترین ویژگی شهدای اسلام و دفاع مقدس گفت: شهدا با اعمال و رفتار خود پیش قراولان راه خودسازی بودند و به تمام دنیا راه و رسم باور به خدا را نشان دادند.
وی با اشاره به انتخابات همزمان مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در هفتم اسفند ماه ۹۴ نیز گفت: نمایندگان در کشور جایگاه اجرایی ندارند پس باید مردم قانونگذاران خوبی انتخاب کنند و در ادامه افزود : باید مراقب باشیم که نفوذی ها را به دو مجلس نفرستیم.
وی در پایان صحبت های خویش شهدا را مایه افتخار نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: باید همه ما راه این عزیزان را ادامه دهیم تا خدای نکرده مدیون شهدا نباشیم.
پخش کلیپ، اجرای سرود، روایتگری راویان ایثار و شهادت و برگزاری نمایشگاه در حاشیه این کنگره، از دیگر برنامه های این مراسم معنوی نیز بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا