شهدا به همه ما آبرو، عزت و اقتدار بخشیدند

به گزارش تا شهدا؛ با هدف تجليل و تكريم از والدين شهدا، حجت الاسلام علي محمد ناهيدي امام جمعه، جواد زارع‌پور رئیس بنياد شهيد و امور ایثارگران و حسين نوري رئیس اداره تعاون ،كار و امور اجتماعي شهرستان خلیل‌آباد به دیدار مادر شهيد سبحاني و مادر گرانقدر شهيد علي رحيمي داغي ساكن در شهر خليل آباد رفتند.
دراين ديدارها امام جمعه با اشاره به آيه شريفه قرآن كريم تصریح کرد: شهدا كه در راه خدا جهاد و مبارزه کردند ميهمان خدا شدند و عند ربهم يرزقون‌اند چرا كه آنها بهترين سرمايه خود را كه جان عزيزشان بود تقديم خداوند کردند.
وی افزود: این شهدا بودندكه به همه ما عزت وآبرو دادند و ما بايد قدردان خون مطهرشان باشيم.
لازم به ذكر است شهيد گرانقدر مجتبي سبحاني دهم شهریور ۶۵ در منطقه عملياتي حاج عمران به درجه عظماي شهادت نائل و در گلزار شهداي سرمزده به خاك سپرده شد و شهيد علي رحيمي داغي مكه در دوران نوجواني چندين نوبت به جبهه‌ها اعزام و سرانجام در ۲۹ مهر ۶۳ در منطقه عملياتي ميمك و در جريان عمليات عاشورا مجنون حضرت دوست گشت و آسماني شد. پيكر مطهر این شهید ایران اسلامی پس از تشييع در زادگاهش روستاي داغي كوهسرخ كاشمر به خاك سپرده شد.
در فرازي از وصيتنامه شهيد چنين آمده است: پدر مهربانم! اگر اين جانب، فرزند حقيرتان، لياقت شهادت پيدا كرد و شهيد شدم، از من راضي باشيد و مرا ببخشيد و از مادر عزيزم مي‌خواهم كه از شهادت من هيچ ناراحت نباشد؛ بلكه خوشحال هم باشد و از برادران عزيزم مي‌خواهم كه سلاح مرا به دست گيرند و در دفاع از اسلام و مسلمين بكوشند و تا پيروزي نهايي از انقلاب و امام امّت دست بر ندارند و از خواهرانم نيز مي‌خواهم كه زينب وار در شهادت من استقامت نمايند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا