شهدا با عقلانیت «انالله و اناالیه راجعون» را درک کرده بودند

تا شهدا – حجت‌الاسلام علی کریمی ظهر امروز در چهارمین یادواره شهدای دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد شهرستان آبیک که در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مکاتب و سبک‌های زندگی مختلفی وجود دارد و هرکدام قله‌هایی متفاوت دارند.

وی افزود: تفاوت قله مکتب و سبک زندگی اسلامی با سایر مکاتب و سبک‌های زندگی مانند تفاوت از زمین تا آسمان است و هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارد.

این راوی دفاع مقدس بیان کرد: هر فردی در هر منصب که باشد باید از الگویی استفاده کند تا به سعادت برسد.

کریمی اضافه کرد: برخی سعادت را در رفاه و پول، برخی در تأمین مالی، برخی در مقام و برخی در علم‌آموزی و برخی در عبادت و بندگی خدا می‌دانند ولی امام حسین (ع) سعادت را در مرگ و رسیدن به خدا می‌دانست.

وی تصریح کرد: شهدای دفاع مقدس مسیر سعادت نقل شده از امام حسین (ع) را پیمودند و با تمام وجود و با عقلانیت معنای «انالله و اناالیه راجعون» را درک کرده بودند و به شهادت می‌رسیدند.

این راوی دفاع مقدس گفت: امام حسین (ع) باب شهادت را باز کرد و ترس را ریخت و همان طور که می‌دانیم پس از شهادت ایشان، قیام‌های متعددی صورت گرفت که البته شهدای دفاع مقدس نیز راه امام حسین (ع) و شهدا را ادامه دادند.

کریمی افزود: شهدا رمز پیروزی را در شهادت و شهادت‌طلبی می‌دانستند به همین دلیل به تأسی از امام حسین (ع) و شهدای کربلا، مرگ را بر خود راحت گرفته و لذت می‌بردند و با عشق‌بازی با معبود، به شهادت می‌رسیدند.

وی ادامه داد: شهدا چون به آخرت اعتقاد و اعتماد داشتند و در قرآن کریم نیز بر زنده بودن آنان اشاره شده بود از مرگ هراسی نداشتند و آرزو می‌کردند هرچه زودتر به شهادت برسند.

این راوی دفاع مقدس خاطرنشان کرد: مطلوب است ما نیز با تأسی از شهدا از مرگ نهراسیم و به مرگ توجه و فکر کنیم و این جرأت را داشته باشیم که در پیشگاه خدای متعال به گناهانمان اعتراف کنیم.

کریمی با بیان اینکه فضای غریب و معنوی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حکم‌فرما بود، اظهار کرد: ما باید همان گونه که شهدا پای دین ایستادند و جانشان را فدا کردند پای دین بایستیم چراکه اگر از دشمن بترسیم، می‌بازیم.

وی اضافه کرد: باید قدر خانواده‌های معزز شهدا را دانست چراکه پدران و مادران شهدا بسیار داغدار بوده و فرزندان شهدا نیز خون دل می‌خورند.

کریمی گفت: برخی شهدا کارنامه اعمال برای خود نوشته و همراهشان داشتند، برخی برای خود قبر می‌کندند و با خدا به راز و نیاز می‌پرداختند و برخی نیز زنده به گور می‌شدند، ولی نمی‌ترسیدند و به سعادت دست یافتند.

این راوی دفاع مقدس در پایان خاطراتی از شهدای هشت سال جنگ تحمیلی را بیان کرد.

منبع : فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا