اخبار

شهدا امنیت، آسایش و آرامش را به جامعه هدیه دادند

به گزارش تا شهدا؛ سرمربی شجره بسیج کارگری گیلان در یادواره شهدای گرانقدر روستای علی آباد با استناد به آیات و روایات به تشریح اهمیت و جایگاه مقام و منزلت شهید پرداخت و اظهار کرد: خداوند خود و رسولش را شهید نام نهاد.
حجت الاسلام محمدحسن سمیعی با اشاره به اهمیت و نقش برگزاری یادواره های شهدا در جامعه، بیان کرد: یادواره های شهدا بخش کوچکی از عظمت و بزرگی شهدا را بیان می کند.
وی با بیان اینکه ائمه اطهار (ع) بویژه حضرت علی (ع) تشنه شهادت بودند، گفت: در شهادت اسرار زیادی نهفته است که درک آن برای افراد عادی ممکن نیست.
سرمربی شجره بسیج کارگری گیلان با بیان اینکه شهادت مختص اولیاء خداست، یادآور شد: اولیاء خداوند کسانی هستند که بدون حب و بغض بوده و هیچ وابستگی به دنیا ندارند و همه چیز آنها، توحید است.
حجت الاسلام سمیعی، دنیا را مکانی برای رفتن معرفی کرد و اظهار داشت: در این دنیا به کسی وعده ماندن نداده است، همه مسافر هستند، خوشا به حال آنهایی که بهترین بهره را از این سفر می برند.
وی اضافه کرد: همه انسان ها خداوند را ملاقات می کنند اما نوع ملاقات ها متناسب به اعمال و رفتار افراد، متفاوت است، مومن با رحمت واسعه خدا را ملاقات می کند و کافر، مشرک و ظالم، خداوند را با غضب و خشم ملاقات می کند.
سرمربی شجره بسیج کارگری گیلان، شهدا را مایه رحمت جامعه برشمرد و بیان کرد: شهدا امنیت، آسایش و آرامش را به جامعه هدیه دادند.
حجت الاسلام سمیعی با اشاره به نهضت امام خمینی (ره) به تشریح ارزش های انقلاب اسلامی پرداخت و اذعان کرد: امام خمینی(ره) اسلام اصلی، حقیقی و نبوی را از اسلام جعلی و بدلی تفکیک کرد و با این حرکت جامعه اسلامی را احیا نمود.
وی ادامه داد: امام راحل با نهضت تاریخی خویش، اسلام علوی، حسینی و نبوی را در عصری که اسلام در غربت بود، به جهانیان معرفی کرد.
سرمربی شجره بسیج کارگری گیلان با اشاره به موفقیت های ایران اسلامی در عصر حاضر، به مقایسه دستاوردهای حاضر کشور و قبل انقلاب پرداخت و اظهار کرد: موفقیت های علمی، پزشکی، نظامی و دفاعی کشور تن جهانیان را به لرزه در آورده است.
حجت الاسلام سمیعی با بیان اینکه همه مدیون خانواده های شهدا هستیم به بیان خاطره ای از مادر سه شهید در دیدار با امام راحل پرداخت و خاطرنشان کرد: مادری سه فرزند داشت و هر سه فرزندش در جبهه شهید شده بودند، این مادر وقتی به دیدار امام راحل مشرف می شود، لحظه ملاقات با امام، زار زار گریه می کند، امام راحل از این مادر می پرسد آیا برای فراق فرزندان شهیدت گریه می کنی؟ مادر با چشمانی اشک بار در پاسخ به امام می گوید: من برای اینکه دیگر فرزندی ندارم تا در راه نهضت تو به جبهه بفرستم، گریه می کنم و از این بابت شرمنده ام.
به گفته وی، اسلام ناب محمدی، شهیدپروری را به خانواده ها و پدران و مادران شهدا آموخت و این راه ادامه دارد.
سرمربی شجره بسیج کارگری گیلان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران ضربه مهلکی به بدنه استکبار وارد کرد، به کینه توزی ها، شیطنت ها و نقشه های شوم دشمنان علیه نظام اسلامی اشاره و اظهار کرد: دشمن هر کاری از دستش بر آمد علیه نظام اسلامی انجام داد اما ملت ایران با رهنمودهای دلسوزانه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تمام نقشه های پلید آنها نقش بر آب کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا