شهدا امروز بر دلها حكومت می كنند

تا شهدا – سردار حسین یكتا جمعه شب در دومین شب از یادواره ۳۶ شهید دانشجوی شهرستان یزد كه به همت دانشگاه پیام نور در حسینیه ثارالله برگزار شد، اظهار داشت: شهدا در واقع پای پیمان خود با امام زمان(عج) ایستادند و به لبیكی كه به او گفتند، وفادار ماندند و امروز اجر وفای به عهد آنها، تاثیرگذاری و نظركردگی آنهاست.

وی عنوان كرد: باید دید این شهدا چگونه تربیت شدند و چه كردند كه اینگونه با دلها بازی می‌ كنند و اینگونه تاثیرگذاری دارند، چه شده كه شهیدی همچون شهید علم‌الهدی اینگونه مزارش امامزاده عشق شده و چطور شده كه این شهدا نظر كرده و اثركرده شده‌اند.

وی با اشاره به اینكه عشق شهدا به میهن اسلامی و جوانان آن مثال ‌زدنی است، تصریح كرد: شهدا قبل از اینكه جوانان امروز به دنیا بیایند، خودشان را برای آنها كشته‌ اند و این یك عشق واقعی است كه باید در آن اندیشه و تامل كنیم.

فرمانده قرارگاه خاتم الاوصیا ادامه داد: شهدا شما را به مراسم‌ های خود دعوت می‌ كنند تا بگویند بیایید سیره ما را مطالعه كنید تا آرام شوید پس شما نیز به این جلسات فكر كنید.

وی با اشاره به تاثیرگذاری اردوهای راهیان نور تصریح كرد: خون شهداست كه اینگونه دختران و پسران ما را در اردوهای راهیان نور متحول كرده و آنها را به مسیر درست زندگی باز می گرداند.

یكتا خواستار ارج نهادن به مقام شامخ شهدا شد و افزود: شهدا نیازی به یادواره های ما ندارند بلكه این ما هستیم كه برای پیدا كردن راه، نیاز به مرور زندگی و راه شهدا داریم.

یادواره ۳۶ شهید دانشجوی شهرستان یزد طی دو شب در حسینیه ثارالله برگزار شد كه سخنرانان شب اول، سردار احمدغلامپور و سردار مشتاقیان بودند كه به بررسی علل رویداد جنگ تحمیلی از نگاه علمی و استراتژیك پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا