شهدا افتخار و سربلندی را برای جامعه اسلامی فراهم کردند

تا شهدا – در آستانه برگزاری یادوراه ۱۰۴ شهید روحانی استان همدان آیت الله نوری همدانی پیامی در این خصوص صادر کردند:

در بخشی از این پیام آمده است: این جنگ همان‌طور که حضرت امام خمینی(رضوان‌الله علیه) فرمودند از الطاف خفیه خداوند بود که انقلاب اسلامی ایران را تثبیت کرد و به دشمنان اسلام فهماند که این انقلاب ریشه در اعماق دل‌های مردم مسلمان ایران دارد و این دلاورمردان با فداکاری و دادن جان عزیز و خون‌های گرم و رنگین خود آن را حفظ می‌کنند و در عرصه جهانی این مطلب را به ثبوت می‌رسانند که این انقلاب با آرمان‌های دینی و الهی که دارد برای آنها از جان عزیزتر است.

به علاوه این جنگ هشت ساله چهره‌ها را شناساند و سنگ محکی بود که گفتار پر ارزش خداوند را که فرمود « وَ لَنَبْلُوَنَّکُمْ حَتَّى نَعْلَمَ الْمُجاهِدينَ مِنْکُمْ وَ الصَّابِرينَ» (محمد/۳۱)

در این میان نقش علما و طلاب محترم بسیار بسیار برجسته بوده است هم از نظر تشویق و ترغیب و هم از جنبه حضور در جبهه‌ها که فوج فوج از حوزه علمیه به سمت جبهه‌ها می‌رفتند تا آنجا که حضرت امام (ره) در پیامی فرمودند آفرین بر شما که رساله‌های خود را با قلم خون نوشته و دیوارهای فضیه را پشت سر نهادید و به جبهه‌ها شتافتید.

شهیدان راه خدا پیام‌های فراوانی دارند. هر قطره‌ای از قطرات خون شهیدان و هر زخمی که از زخم‌های پیکر مقدس آنان و هر نقطه‌ای از جبهه‌های این جهادگران و هر جنازه‌ای از جنازه‌های به خون غلتان و هر تربتی از تربت مقدس آنها و هر لوحی از الواح مزار آنان و هر کوچه و خیابانی که به نام آنها نامگذاری شده است و حتی دیدن فرزندان و پدران محترم و سایر بازماندگان آنان برای ما پیامی دارند.

این پیام‌ها به این شرح است:
ای مردم مسلمان و متعهد ایران و ای مسلمانان کل جهان! ما برای این منظور به پاخاستیم و جان خود را در طبق اخلاص گذاشتیم که در مسیر جهاد فی سبیل الله رسالت خود را انجام بدهیم.

رسالت ما این بود که ارزش‌های اسلامی را حفظ کنیم و تابناک‌تر بسازیم. هیمنه و قدرت استکبار جهانی را درهم بشکنیم و گرد و غبار ذلت و سرشکستگی را که در دوره طاغوت گریبانگیر این ملت شده بود از چهره آنها با خون خود بشوییم و به جای آن افتخار و عظمت و سربلندی را برای جامعه اسلامی خود فراهم بسازیم.

ما ندای قرآن مجید را که فرمود: «وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّى لاَ تَکُونَ فِتْنَةٌ. قَاتِلُوهُمْ یُعَذِّبْهُمُ اللّهُ بِأَیْدِیکُمْ وَیُخْزِهِمْ وَیَنصُرْکُمْ عَلَیْهِمْ وَیَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُّؤْمِنِینَ و قَاتِلُواْ أَئِمَّةَ الْکُفْرِ» را لبیک گفتیم.

ما ندای پیغمبر عزیز اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) که فرمودند: « اغزوا تورثوا ابنائکم مجدا» نبرد کنید تا مجد و عظمت را برای نسل‌های بعد فراهم کنید را اجابت کردیم.

ما کلام حضرت سیدالشهدا سالار بزرگان شهیدان(ع) که با شعار «هیهات مناالذله» سرنوشت ما را ورق زد سرمشق خود قرار دادیم و با الگو گرفتن از قیام خونین آن حضرت با مکتب غلبه خون بر شمشیر تجدید عهد کردیم و با خون چهره اسلام و انقلاب را رنگین نمودیم.

ما با سلاح ایمان و اخلاص دست‌های طاغوتیان و مستکبران را که سرنوشت جوامع اسلامی را ورق می‌زدند قطع کردیم و به جای آن حکومت « الله » را حاکم ساختیم.

جامعه‌ای که در آن ارزش‌های اسلامی حاکم باشد جامعه‌ای که در آن از ظلم و جهل و فقر و بیکری و بی‌بند و باری و منکرات اثری نباشد این است پیام ما. پیام ما از وصیت‌نامه‌ها پیداست.

شما ای مردم مسلمان ایران، ای جوانان عزیز، ای مردان، ای زنان، ای قانون‌گزاران، ای مجریان قانون، ای قضات محاکم اسلامی، ای نویسندگان، ای گویندگان، ای مسئولان کشوری و لشگری پیام ما را بشنوید.

ما کار حسینی کردیم شما هم کار زینبی کنید. همانطور که زینب کبری دختر امیرالمومنان (ع) پیامم‌رسان عاشورا شد شما هم پیام ما را به گوش مسلمانان برسانید که خون ما بود که درخت انقلاب را سیراب و بارور کرد بنابراین رضایت و خشنودی ما را با پایداری از خون و گام برداشتن در راه ما که حفظ ارزش‌های اسلامی و اجرای قوانین الهی است به دست بیاورید.

ما با دلی لبریز از عشق، شهادت و روحی سرشار از ایمان و اخلاص با گامی استوار از شهادت در راه محبوبان یعنی خدا استقبال کردیم .

از آنجا که ما در راه اسلام و قرآن جان و خون داده‌ایم می‌دانیم روز به روز آوازه ما بلندتر و راه ما پر رهروتر و هدف ما روشن‌تر و تابناک‌تر خواهد شد.

شما نگران ما نباشید که مهمان خداییم و در کنار سفره « أَحْياءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ» (آل عمران/۱۶۹) متنعم می‌باشیم. ولی شما در حفظ اصول و ارکان اسلام و انقلاب بکوشید تا ما نگران شما نباشیم.

در پایان کلام ما توفیق روز افزون شما را در راه حفاظت از این اصول که خون‌بهای شهادت ما است از خداوند بزرگ مسئلت می‌نماییم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا