اخبار

شهدای ورزشکار الگوهای ارزشمند جامعه هستند

به گزارش تا شهدا؛ یادواره شهدای ورزشکار استان خراسان شمالی به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی برگزار شد .
مسعود امینی باغبادرانیمدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان شهدای ورزشکار را الگوهای ارزشمند جامعه دانست و با بیان این حقیقت که  فرهنگ ایثار و شهادت متاثر از مکتب ماندگار عاشورا است گفت : همین فرهنگ عاشورا است که جوانان ایران را در مقابل انواع نقشه‌ها و هجمه های دشمن بیمه کرده است.
مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان تأکید کرد : دشمن از راه‌های گوناگون قصد آسیب رساندن به نظام مقدس جمهوری اسلامی را داشته است و همچنان برای رسیدن به مقاصد خود تلاش می‌کند.
وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را عامل بازدارنده ای دانست که دشمنان را همواره در رسیدن به مقاصد خود ناکام گذاشته است .
مسعود امینی باغبادرانی برگزاری یادواره شهدای ورزشکار را اقدامی مناسب در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: اینگونه یادواره‌ها برای زنده نگه‌داشتن یاد شهیدان و نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و همچنین تقدیر از قهرمانان واقعی عرصه ورزش برگزار می‌شود.
مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با اعلام حمایت جدی از این گونه برنامه‌ها ، شمار شهدای شناسایی شده ورزشکار در سطح استان‌های کشور را پنج هزار شهید عنوان کرد و گفت: این شهدای والامقام دین خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ادا کرده‌اند.
فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی نیز عزت، آرامش و  سربلندی ایران اسلامی را مرهون شهدا و ایثارگران دانست و گفت :  مردم انقلابی در این یادواره ضمن بازخوانی مجدد سیره و سبک زندگی شهدا با آرمان‌های بلند ایشان  تجدید پیمان می‌کنند.
سردار سید حسن مرتضوی گفت: یقینا با برگزاری این گونه یادواره‌ها، فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اشاعه یافته و نهادینه می‌شود.
گفتنی است در این مراسمکتاب شهید مرتضی ارجمندنیا از شهیدان ورزشکار استان رونمایی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا