اخبار

شهدای هنرمند عشق شهدا را در قالب هنر متجلی کردند

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات در حاشیه اختتامیه کنگره سراسری۲۰۰۰شهید هنرمند با اشاره به وجه تمایز شهدای هنرمند گفت: شهدای هنرمند انقلاب اسلامی، هنر خود را در اختیار اسلام قرار دادند و باید گفت عاشق بودند.
حجت الاسلام علوی با اشاره به همراهی و دوستی با شهدای هنرمند در دوران انقلاب و دفاع مقدس اظهار کرد: من با شهیدانی چون شهید رهبر و دیگر شهیدان هنرمند، آشنا بودم. واقعاً شهیدان انقلاب، به خصوص شهدای هنرمند عاشق بودند و در مقام انجام دادن وظیفه شرعی و وظیفه انقلابی از خود گذشتگی و ایثار داشتند و به وظیفه خود عمل کردند.
وزیر اطلاعات ویژگی برجسته شهدای هنرمند را پیشتازی در عرصه شهادت دانست و اظهار کرد: شهدای هنرمند در واقع هم خودشان در عرصه شهادت پیشتاز بودند و هم اینکه عشق سایر شهیدان را نیز با هنرخودشان به نمایش می گذاشتند.
وی در پایان ضمن تاکید بر پیروی از راه شهیدان هنرمند برای تعالی هنر متعهد بیان کرد: ما در مسئولیت هایمان باید آرامشی را برای هنرمندان کشورمان به ارمغان بیاوریم تا آن‌ها بتوانند در فضایی خلاقانه در عرصه هنر بدرخشند.
خاطر نشان می‌شود؛ کنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند به دبیری محمد خزاعی پنج شنبه شب، یکم بهمن ماه با تقدیر از شهدای هنرمند در بخش‌های  “سینما”، “تئاتر”، “هنرهای تجسمی”، “موسیقی”، “عکس” و “شعر و ادبیات”در حوزه هنری به کار خود خاتمه داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا