شهدای ما در راه احیای عزت کشور و کرامت انسان و شعارهای گم شده بشریت به شهادت رسیدند

به گزارش تا شهدا؛ یادواره شهدای والامقام محله زینبیه شامگاه روز گذشته یکشنبه اول آذرماه ۹۴ با سخنرانی آیت اله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر اردبیل و با حضور خانواده های معظم شاهد و ایثارگر، فرماندار ، رئیس دفتر و روابط عمومی بنیاد استان و رئیس  اداره بنیاد شهرستان اردبیل و اقشار مختلف مردم برگزار شد .
آیت اله سیدحسن عاملی با تشکر و قدردانی از حضور اقشار مختلف مردم در یادواره شهدا آن را عرض ارادت به ساحت قدسی شهیدان عنوان کرد و گفت : هرجا نام شهدا هست خیر و برکت خداوند به آن جا نازل می شود .
وی در مقام و ارزش ایثار و شهادت بیان داشت : اینکه زندگی انسان با شهادت به ختم برسد توفیق الهی است .
عاملی با بیان عوامل موثر در سعادت انسان وجامعه گفت : ترقی یک جامعه با انفجار عواطف و احساسات پاک است . ثروت چاه های نفت نیست بلکه احساسات مبارک در جامعه است. از عوامل مهم تاثیر گذار در حسن عاقبت به خیری انسان آرزوهای بزرگ و اهل خیر بودن است و هرچه انسان اهل خیر باشد در سعادت او موثر است و شهدای ما دارای احساسات و ذائقه های پاک و فاخر بودند که به بالاترین حد خیر رسیدند . شهدای ما با احساسات بزرگ خود ما را در کنار سفره ای بزرگ نشاندند.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به وضعیت جهان و کشورمان اظهار داشت : دنیا الان در نقطه تاریکی قرار گرفته و ابزار جهانی شدن ظلم فراهم شده است در چنین اوضاع ملت ما با اتکا به فرهنگ عاشورا به پا خواست و انقلاب ما با نقشه راه  کربلا ، غدیر و بعثت موفق شد در برابر ابر قدرت ها ایستادگی کند . کرامت و حاکمیت ملی در دنیا شکسته شده و ما با انقلاب سال ۵۷ به دنیا اغلام کردیم که خودمان بر خودمان تصمیم گیری می کنیم .
آیت اله عاملی تصریح کرد : شهدای ما برای احیای عزت کشور ، کرامت انسان و شعارهای گم شده بشریت به شهادت رسیدند . شهیدان ما مقاصد بزرگی دارند و استقلال کشور و اینکه کشور ما خودش برای خودش تصمیم گیری می کند در سایه خون پاک شهیدان است .
مداحی و پخش فیلم کوتاه از جنگ تحمیلی و شهدای محله از برنامه های اجرا شده در یادواره بود .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا