اخبار

شهدای دفاع مقدس در مشهد میزبان شهیدان مدافع حرم شدند

به گزارش تا شهدا؛ در یکی دیگر از روزهای خوب خداوند، پایتخت معنوی ایران رنگ و بوی شهادت به خود گرفت. این بار هشت آلاله خونین لشکر فاطمیون میهمان شهر امام مهربانی­‌ها، مشهد الرضا شدند.
به تصاویر روی تابوت‌ها که نگاه می ­کردی چهرهایی را می ­دیدی که هنوز محاسن نداشتند و در دوره­ جوانی که دوره اوج لذت­‌های یک انسان است به همه خواستنی­‌ها پشت پا زده بودند و با گذشت حدود ۱۳ قرن از حادثه کربلا جا، پای حضرت قاسم(ع) و حضرت علی ­اکبر(ع) گذاشتند و به دفاع از حرم عمه سادات، عقیله بنی­ هاشم حضرت زینب کبری(س) و دردانه حضرت اباعبدالله­ الحسین(ع) عازم شام شدند و با شجاعتی که جزو خصوصیات شیعه علوی است با تکفیری­‌هایی که پرچم‌دار اسلام انگلیسی هستند جنگیدند و برگ زرینی از مجاهدت و رشادت خود را در تاریخ شیعه به یادگار گذاشتند؛ تا آیندگان با تأسی به فرهنگ جهاد و مبارزه و تقابل با جبهه باطل زمینه ظهور آخرین ذخیره الهی را فراهم سازند.
صبح امروز پیکر مطهر شهیدان محمدجواد رضایی، سید محمدجاوید حسینی، علی مرادی، احمد جعفری، حسین فدایی، جواد حسنی، حسن حیدری و حسن رحیمی ۸ شهید مدافع حرم حضرت زینب(س) از شهدای لشگر فاطمیون با حضور اقشار مختلف مردم، همرزمان شهدا در لشگر فاطمیون و خانواده معظم این شهدا پس از قرائت زیارت عاشورا و ذکر مصیبت سید و سالار شهیدان از مقابل مهدیه به سمت حرم مطهر حضرت رضا(ع) تشییع شد.
شرکت‌کنندگان در این مراسم با در دست داشتن پرچم‌­های لشگر فاطمیون و سردادن شعارهای لبیک یا حسین(ع)، لبیک یا زینب(س)، لبیک یا عباس و کلنا عباسک یا زینب(ع) این عزیزان مهاجر را تا صحن آزادی حرم مطهر همراهی کردند و پس از طواف و اقامه نماز جهت خاکسپاری در کنار دیگر همرزمان شهیدشان در لشگر فاطمیون به بهشت رضا اونتقال یافتند.  
از هشت شهید تشییع شده امروز، ۷ تن از آنان در دی ماه جاری و در جنوب سوریه به‌دست ایادی کفر به شهادت رسیدند و شهید سید محمد جاوید حسینی که در فروردین ماه سال جاری در جنوب سوریه به شهادت رسیده بود، از طریق آزمایش DNA احراز هویت و پیکر مطهرش شناسایی شد 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا