اخبار

شهدای دانش‌آموز تربت حیدریه الگویی جاودان برای نسل جدید هستند

به گزارش تا شهدا؛ یادواره ۳۸ شهید دانش‌آموز تربت حیدریه با حضور رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران، رئيس آموزش و پرورش، مسئولين ادارات و نهادها، فرماندهان نظامي و انتظامي، دانش آموزان و خانواده هاي شهدا و ايثارگران تربت حیدریه در محل هیئت رزمندگان اسلام این شهرستان برگزار شد.
در این یادواره سعيد نيرويي رئيس آموزش و پرورش تربت حيدريه در سخناني شهدا را گنجينه هاي معنوي كشور و خانواده هاي شهدا را كانون پرورش اين گنجينه‌ها معرفي و تصریح کرد: اداي احترام به مقام شهدا و خانواده معزز آنان وظيفه‌ای همگاني است و بدون شک فضيلت خانواده‌هاي شاهد از لحاظ عظمت با فضيلت شهدا یکسان است.
وی افزود: این ۳۸ شهید دانش آموز الگوی بسیار والایی برای دانش‌آموزان نسل جدید شهرستان تربت حیدریه هستند که دانش‌آموزان نسل جدید می‌توانند از این بزرگ‌مردان کوچک درس بگیرند.
در ادامه این یادواره دكتر مهرداد نويسنده كتاب «گلبو» خاطراتي از سردار شهيد عبدالحسين برونسي و فعاليت‌های وی در هشت سال دفاع مقدس گفت و بیان کرد: وظيفه خانواده شهدا در پرورش بازماندگان از شهيد و آيندگان ايران اسلامي  وظیفه‌ای خطير است و پاسداشت ارزشهای شهدا نیز وظيفه همگاني است، بر همین اساس هرکس در این راه غلت کند باید در آخرت پاسخگوی شهدا باشد.
لازم به ذکر است، در پایان این یادواره که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران، آموزش و پرورش و ناحیه مقاومت بسیج تربت حیدریه برگزار شد، پس از ذکر مصیبت و مداحی حاج عباس نجاتي جانباز ۷۰ درصد این شهرستان از ۳۸ خانواده شهید دانش‌آموز تربت حیدریه با اهدای لوح یادبود تقدیر و تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا