شهدای اول جنگ روزهايی با غربت و مظلوميت را گذراندند

تا شهدا – سردار محمدرضا اسحاقی پیش از ظهر امروز در یادواره شهدای نیروی انتظامی در سه ماه اول دفاع مقدس كه در مسجد الزهرا فرماندهی نیروی انتظامی خوزستان برگزار شده بود، اظهار كرد: بنا بر فرموده امام راحل زنده نگه داشتن یاد شهدا كمتر از شهادت نیست. در آغاز جنگ تحمیلی و در ماه های اول شروع رسمی جنگ، در سال ۵۹ مردم و نیروهای مدافع انقلاب روزهای سختی را در نهایت غربت می گذراندند.

وی افزود: موفق شدیم ۶۳ نفر از كاركنان نیروی انتظامی خوزستان را كه در ماه های اولیه جنگ به شهادت رسیدند، شناسایی كنیم. به صورت كلی بیش از ۵۰۰ نفر از اعضای ناجای كشور در هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند.

فرمانده انتظامی خوزستان تصریح كرد: در روزهای سختی كه نیروهای انقلابی درگیر با مبارزه و دسیسه های به جامانده از حكومت طاغوتی بودند این افراد در كنار مردم در صف مبارزه با دشمن بعثی حضور داشتند و آن زمان صدایشان به مركز نمی رسید.

اسحاقی یادآور شد: چون بسیاری از مسئولان درگیر مبارزه های انقلابی بودند چندان از اوضاع خبر نداشتند و شهدای اول جنگ تحمیلی روزهای خود را در نهایت مظلومیت و غربت می گذراندند.

وی با اشاره به اینكه در این یادواره ۲۴ جانباز هم حضور دارند، عنوان كرد:‌ نكته مهم این است كه از خدا بخواهیم توفیق پیروی از امام شهدا و تبعیت محض از ولایت تا آخر راه را داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا