شهداي ايران اسلامي تفاوتي با شهداي صدر اسلام ندارند

تا شهدا: ماموستا دکتر عابد نقيبي  در يادواره شهداي دانش آموزي سقز در سالن شهيد بهشتي اين شهرستان افزود: شهدا سوختند تا عزت و سربلندي براي ايران اسلامي به ثمر برسد.

وي افزود: شهدا همواره از حريم ولايت و خاک وطن دفاع کردند تا کشور سرافراز باقي بماند و مقام معظم رهبري در توصيف تعدادي از شهدا عنوان `رهبر` براي آنان انتخاب فرموده اند. 
او اظهار کرد: در ايران اسلامي شهيداني داريم که عنوان `شهيدان سپيد موي` نام گرفته اند که از جمله مي توان به شهيد حسين همداني اشاره کرد که براي دفاع از حريم ولايت در سن ۶۴ سالگي در سوريه توسط کج فکران و متحجران شهيد شد.
ماموستا نقيبي عنوان کرد: استان کردستان ۴۱۵ شهيد دانش آموز تقديم انقلاب کرده که سهم شهرستان سقز ۵۹ شهيد دانش آموز است.
وي در بخشي ديگر از سخنان خود با اشاره به اهميت وحدت در جهان اسلام تاکيد کرد: بايد دغدغه قوم گرايي که در کشورهاي عربي رايج است به دغدغه گسترش اسلام تبديل شود.
در اين يادواره غزال مرادخاني، مدير دبيرستان شاهد هوشمند عنوان کرد: برگزاري يادواره شهدا براي انتقال فرهنگ ايثار وشهادت در بين دانش آموزان بسيار مهم است که باعث پيچيده شدن عطر پاکي و وحدت در جامعه خواهد شد.اجراي سرود، دکلمه و خواندن مقاله در وصف شهيد از ديگر برنامه هاي اين يادواره بود.
در اين يادواره که به مناسبت هفته بسيج دانش آموزي برگزار شد جمعي از دانش آموزان بسيجي، خانواده شهدا وايثارگران، فرماندار ويژه شهرستان سقز و جمعي از مسئولان حضور داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا