شهادت تا قيامت زنده است

تا شهدا – حجت الاسلام والمسلمين سيد حبيب‌الله حسني شب گذشته در يادواره سرداران شهيد منطقه جهانشهر كرج، با اشاره به آيه مباركه «وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُون» گفت: در اين آيه گفته شده كه «هرگز گمان مبر كساني كه در راه خدا كشته شدند، مردگانند، بلكه آنان زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزي داده مي‌شوند» نزول اين آيه به زمان بعد از جنگ احد باز مي‌گردد كه عده‌اي از مدعياني كه در جنگ شركت نداشتند، در حال خوشگذراني بودند.
وي ادامه داد: تعدادي از افراد در آن جمع از دوستاني كه در جنگ احد به شهادت رسيده بودند ياد كردند و افسوس خوردند. پس از اين اتفاق و اتفاقاتي از اين دست بود كه اين آيه بر حضرت محمد (ص) نازل شد و به نوعي كساني كه شهيدان را كشته مي‌دانستند مورد خطاب قرار داد. كلمه شهيد از واژگان منصوب به خداوند است.
قائم مقام نماينده ولي فقيه در بنياد شهيد و امور ايثارگران شهيدان را در مسير شهادت بي‌نياز از اهداف دنيوي عنوان كرد و گفت: شهادت براي كساني است كه اهل يقين هستند و در چهره شهدا آرامش را مي‌ديديم. شهيد اهداف دنيوي ندارد و چيزي را براي خود نمي‌خواهد؛ شهيد همواره جاودانه است، هرگز نمي‌ميرد و فراموش نمي‌شود. هدف از برگزاري اين يادواره‌ها و همايش‌ها اين است كه خودمان را از وجود شهدا بهره‌مند كنيم و با آنان مجددآ آشنا شويم، و الا شهدا بدون برگزاري اينگونه يادواره‌ها هم جاودان هستند.
حجت الاسلام حسني با اشاره به برگزاري مراسم اربعين حسيني (ع) امسال گفت: يزيديان و طرفدارانشان آن همه جنايت كردند، اما كجا هستند تا ببينند بعد از گذشت اين همه سال، ۲۰ ميليون نفر از ۶۰ كشور دنيا گرد هم آمدند تا چنين تجمعي را كه در همه ابعاد بزرگ‌ترين در نوع خود بود را برگزار كردند؛ ۵ ميليون نفر از خارج كشور عراق و ۱۵ ميليون نفر از داخل خود عراق به خروش آمدند.
وي ادامه داد:امروز مراسم بزرگداشت شهداي كليمي و افتتاح گلزار شهداي كليمي بود، اين عزيزان پيش از انقلاب هم شهيد داده‌اند،جانباز و آزاده دارند. حقيقت شهادت به منطقي وابسته است كه تا روز قيامت زنده است و فراموش نمي‌شود. شهيد و شهادت محيط آلوده را پاك مي‌كند.اميدوارم همه ما پاسدار اين ارزش‌ها باشيم و تحت تدابير مقام معظم رهبري در مسير اين ارزش‌ها حركت كنيم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا