شهادت اجر رشادت ها و فداکاری های سردار همدانی بود

به گزارش تا شهدا؛ سردار عابدین خرم پیش از ظهر امروز در همایش تجلیل از پیرغلامان حسینی و فعالان امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان غربی، یاد و خاطره شهدایی که برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) جان خود را نثار کرده و به فیض عظیم شهادت نائل گشتند را گرامیداشت.
وی که در  در محل سالن اجتماعات اداره برق ارومیه سخنرانی می کرد، افزود: در این راستا نیز شهید همدانی یکی از سردارانی بود که چندین سال در دفاع از حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه(س) جانفشانی کرد و در نهایت نیز خداوند اجر رشادت ها و فداکاری های ایشان را با شهادت قرین نمود.
فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی اظهار کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در عصری که ما امروز زندگی می کنیم بزرگترین معروف حمایت ازجمهوری اسلامی ایران و نظام اسلامی است و بزرگترین منکر نیز مخالفت با این نظام مقدس است.
وی یادآور شد: نظام اسلامی که احیا گر آن در عصر حاضر امام خمینی(ره) بود و ما بایستی قدر این امام (ره) را بدانیم و ادامه دهنده راه ایشان باشیم.
 خرم در ادامه به ضرورت توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد و افزود: در واقع اجرای این فریضه موجب قوام و دوام جامعه می شود و اگر در جامعه ای فرهنگ امربه معروف و نهی از منکر ساری و جاری باشد آن جامعه به سمت سعادت و فضایل الهی حرکت خواهد کرد.
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در ادامه به پرهیز از برخی بدعت ها و موضوعاتی که جوامع اسلامی را دچار مشکل می سازند تاکید کرد و گفت: ما بایستی اصل معروفات را در جامعه ترویج کنیم.
وی با تشریح این مطلب ،افزود: علما سعی کنند در سخنرانی های خود هدف از نهضت قیام ابا عبدالله الحسین (ع) را که احیای امر به معروف و نهی از منکر بود را برای مردم بازگو کنند .
سردار خرم در بخش دیگر سخنان خود هدف عمده فعالیت های بسیج را آگاهی بخشی عنوان کرد و گفت: این آگاهی بخشی هم از لحاظ بصیرتی، تربیتی، مهارتی و اینکه چگونه بایستی در جامعه فریضه امر به معروف و نهی از منکر را اجرا کنیم است.
وی دومین وظیفه بعد از نهضت روشنگری را ترویج فرهنگ نماز عنوان کرد و افزود: بازار، اصناف و اتحادیه ها در زمان اقامه نماز جماعت باید کار و فعالیت را ترک کرده و در نماز جماعت شرکت کنند.
سردار خرم با اشاره به برپایی نماز جماعت در مدارس و دانشگاه ها نیز تصریح کرد: نماز یک واجب الهی است و ما در این راستا از سال گذشته ۱۰۰ نفر روحانی از قم به این استان دعوت کرده ایم تا با حضور در مدارس و برپایی نماز جماعت دانش آموزان را با فرهنگ نماز جماعت آشنا کنند.
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی بر ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه نیز تاکید کرد و گفت: بزرگترین منکر در بعد حجاب و عفاف در جامعه اسلامی کشف حجاب است.
وی ایجاد ارشاد محله محور را از برنامه های بسیج عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در این راستا نیز مسئولان و اعضای پایگاه های مقاومت بایستی به صورت محله محور امر به معروف و نهی از منکر را ترویج کرده و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا