شناسایی هویت ۱۱ شهید خط شکن و غواص اصفهانی

به گزارش تا شهدا به نقل از روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، اسامی شهدا به شرح زیر است:
شهید محمد قاراخانی، فرزند عبدالخلیل، متولد سال۴۶، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.
شهید ابوالفضل لسان، فرزند شهاب الدین ، متولد سال۴۲، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.
شهید حمید مسایلی، فرزند سیف الله، متولد سال۴۶، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عمومی ابوالخصیب به شهادت رسید.
شهید منوچهر خراط، فرزند رحمت الله، متولد سال۴۶، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.
شهید رسول رمضانی خاروانی، فرزند حسینعلی، متولد سال۴۹، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.
شهید حسین رفیعی ماری، فرزند عبدالله، متولد سال۴۷، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.
شهید محمد جواد زمانی ، فرزند صفرعلی، متولد سال۴۶، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.
شهید علیرضا جمشیدی خوزانی ، فرزند علی، متولد سال۴۶، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عمومی ابوالخصیب به شهادت رسید.
شهید زهیر ترکان، فرزند صفر، متولد سال۴۸، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.
شهید حمیدرضا صغیرا، فرزند عباسعلی، متولد سال۴۸، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.
شهید غلامرضا مظاهری طالخونچه، فرزند ناصر، متولد سال۴۵، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات رمضان در منطقه عملیاتی پاسگاه زید به شهادت رسید.
۲ اردیبهشت ماه پیکر مطهر ۲۷۰ شهید دفاع مقدس، از طریق مرز شلمچه وارد کشور شدند. این شهدا با تلاش کمیته جستجوی مفقودین در عملیات تفحص در جنوب عراق فاو، ابوفلوس، شلمچه، مجنون و زبیدات کشف شدند. طبق اعلام سردار سیدمحمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح پیکرهای ۱۷۵ شهید از این ۲۷۰ شهید تازه تفحص شده، جمعی از غواصان شهید عملیات کربلای۴ بودند که با دستان بسته در یک گور دسته‌جمعی منطقه ابوفلوس کشف شدند. پیکر مطهر این شهدا در ۲۶ خرداد ماه با استقبال بی‌نظیر مردم در تهران تشییع شد. این مراسم تشییع بیش از پنج ساعت به طول انجامید. از یک ماه پیش تا کنون مراحل شناسایی هویت آنان در حال انجام است. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا