ششمین نشست کتاب‌خوان گلستان در گالیکش برگزار می‌شود

به گزارش تا شهدا؛ مرتضی رنگریز در جلسه هفته کتاب در فرماننداری گالیکش گفت: «کتاب‌خوان» عنوان نشست‌هایی است که به‌منظور به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده‌شده و باهدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می‌شود.
وی افزود: این جلسه روز سه‌شنبه ساعت ۹ صبح در سالن اجتماعات شهرداری گالیکش در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتاب‌خوان را برای سایر علاقه‌مندان کتاب و کتاب‌خوانی به اشتراک گذارد.
رنگریز بابیان اینکه سلسله نشست کتاب‌خوان در سطوح ملی، استانی و شهرستانی برگزار می‌شود، افزود: در این محفل‌های فرهنگی کتاب‌خوانان به معرفی کتاب‌های خوانده‌شده خود می‌پردازند.
وی بیان کرد: از قواعد برپایی این محفل‌ها تمرکز بر معرفی استاندارد کتاب‌ها در فاصله ۷ دقیقه‌ای بوده و سخنرانی‌های مرسوم در جلسات وجود ندارد.
به گفته رنگریز ملاک‌های معرفی استاندارد کتاب در نشست کتاب‌خوان صحبت در خصوص مؤلف، بحث در خصوص کتاب و موضوع آن، عناوین و تیترهای اساسی واصلی کتاب و توضیح اجمالی فصول، بیان مهم‌ترین سؤالاتی که نویسنده کتاب سعی کرده به آن پاسخ دهد و اشاره به فرازها و پاراگراف‌هایی ارزشمند از موارد بحث در این نشست است.
وی همچنین از نکات کلیدی و پرمحتوا از کتاب، آوردن چند جمله بسیار ارزشمند از کتاب، پیشنهاد کتاب‌های مفید و مکمل دیگر در محوریت موضوع کتاب، تعیین گروه مطالعاتی هدف، نظرِ بزرگان درباره کتاب، رعایت اصول نگارشی، منسجم بودن متن در عین حفظ تفکیک محتوایی و بیان مهم‌ترین وجوه تمایز وبرتری کتاب با آثار مشابه در آن موضوع در معرفی نشست کتاب‌خوان به‌عنوان ملاک معرفی نام برد.
وی خاطرنشان ساخت: ۱۲ کتاب پدر، عشق و پسر توسط سید حبیبه قاضوی، کتاب نامیرا توسط محسن شیخی کوهسار، کتاب تشبیه به مسیح توسط مجتبی بیگی، کتاب آفتاب در حجاب توسط مرتضی رنگریز، کتاب زمین سوخته توسط سارا فرامرزی، کتاب حریم ریحانه توسط معصومه پورمند، کتاب خاطرات سبز آزادگان توسط حبیب‌الله علویان، کتاب قصه یونس و ماهی توسط محمود قزلسفلو، کتاب پریچهر توسط صفورا خسروی، کتاب زندگی بدون استرس توسط فاطمه مصطفی لو، منتهی الآمال توسط لیلا خسروی و کتاب از آستارا تا استرآباد توسط ابوذر خسروی در این نشست معرفی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا