شاهرود میزبان دومین یادواره ۲۲۵ شهید ورزشکار استان سمنان می شود

تا شهدا – مصطفی کشاورزیان امروز(۱۳دی) درجمع خبرنگاران درمحل اداره ورزش وجوانان استان سمنان، با اشاره به برگزاری کنگره ملی سردار شهید حسین غنیمت پور شهید شاخص بسیج ورزشکاران کشور بیست و پنجم دی به میزبانی شاهرود و در محل سالن تختی این شهرستان اظهار داشت: این کنگره به صورت ملی و دومین یادواره ۲۲۵ شهید ورزشکار استان سمنان است.
کشاورزیان افزود: نخستین یادواره در سال ۹۱ در سمنان و با حضور قهرمانان و ورزشکاران کشوری برگزار شد و مورد استقبال ورزشکاران به ویژه جوانان و نوجوانان قرار گرفت.
وی ادامه داد: لیگ برتر تکواندوی کشور «جام خلیج فارس» یادبود شهید حسین غنیمت پور نیز بیست و ششم دی جاری در شاهرود برگزار می شود.
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان سمنان عنوان کرد: هفته اول و دوم از دور رفت رقابت های لیگ برتر تکواندو در قالب هفت تیم و متشکل از ۱۵۰ تا ۱۸۰ نفر از برترین ورزشکاران تکواندوکار کشور توسط هیئت تکواندو شهرستان شاهرود برگزار می شود.
وی تیم های پاس قوامین، بانک شهر، صنایع استیل البرز، دانشگاه آزاد، شهر اندیشه و جوانه شهر را از جمله تیم های حاضر در لیگ تکواندو بیان کرد و گفت: شهید غنیمت پور به عنوان شهید شاخص ورزشکاران کشور از تکواندوکاران و دارنده دان یک و نیز اولین رییس هیات تکواندوی شهرستان شاهرود بوده است.
کشاورزیان تجلیل از پدر شهید غنیمت پور، بیان خاطرات این شهید، رونمایی از کتاب و تمبر و نرم افزار و … از برنامه های این کنگره برشمردوگفت:استان سمنان در رشته تکواندو ۴۲ شهید تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرده است.
کشاورزیان، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، مقابله با ناهنجاری ها در حوزه ورزش، آشنایی نسل جوان و نوجوان با شهدا و آرمان های شهدای ورزشکاری که می توانستند در عرصه ورزش به موفقیت ها و افتخارات بی شماری دست یابند؛ اما ماندگاری در عرصه تاریخ انقلاب را با مدال افتخار شهادت معاوضه کردند را از مهمترین اهداف برگزاری این کنگره ملی عنوان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا