سی‌امین سالگرد شهادت فرمانده قرارگاه نجف اشرف برگزار می‌شود

تا شهدا – سی امین سالگرد شهادت سرلشکر جهادگر حاج هاشم ساجدی و همچنین بزرگداشت شهدای جهاد سازندگی، روز پنجشنبه ۲۲ آبان در مسجد امام صادق(ع) واقع در میدان فلسطین برگزار می شود.

در این مراسم ضمن تجدید میثاق با آرمان های مقدس امام راحل (ره) و سنگرسازان بی سنگر، یاد و خاطره سرداران شهید ساجدی، رضوی، طرحچی، ناجیان، شوریده، فارسی، پرویزی، پورشریف گرامی داشته خواهد شد.

این مراسم روز پنج شنبه ۲۲ آبان بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد امام صادق(ع)، واقع در میدان فلسطین با حضور جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران و همچنین حجت الاسلام ناطق نوری برگزار می شود.

جهادگر شهید حاج هاشم ساجدی که عمری را در خدمت به اسلام ومسلمین گذراند، در تیر ماه ۱۳۲۶ در خانواده ای مذهبی و روستایی در کلاته دامغان چشم به جهان گشود. در شش ماهگی از نعمت وجود پدر محروم شد و به کمک گذشت و فداکاری مادر مراحل رشد و فراگیری علم را طی کرد.

سال ۱۳۵۵ فعالیت های ایشان شکل گسترده تری پیدا کرد خانه او کانون فعالیت انقلابیون شده بود، تا جایی که ساواک خانه ایشان را تحت نظر گرفت وقصد دستگیری اش را داشت.

پس از این که امام دستور تشکیل کمیته را دادند. ایشان به همراه سایر افراد حزب الله جزء موسسین کمیته انقلاب اسلامی در گنبد بود، با فرمان امام (ره ) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی در۲۷ خرداد ۱۳۵۸ شهید ساجدی جزء اولین کسانی بود که در تاسیس و تثبیت جهاد سازندگی گنبد کاووس نقش بسزایی داشت و به عنوان مسئول جهاد به سازماندهی وارائه خدمات پرداخت. این شهید بزرگواردر ادامه در سال ۱۳۵۹ به مشهد مقدس هجرت نمود و همزمان به تحصیل علوم اسلامی در دانشگاه علوم اسلامی مشهد مشغول شد. وسال ۱۳۶۰ مجددا به ادامه فعالیت در جهاد سازندگی خراسان پرداختند.

با شروع جنگ به جبهه رفت. در اکثر عملیات هایی که منجر به آزادسازی بخش هایی از میهن اسلامی شد، شرکت داشت، در سال ۱۳۶۱ پس از تشکیل قرارگاههای چهارگانه جهاد درجنگ، مسئولیت قرارگاه نجف به شهید ساجدی واگذار شد که امور مهندسی عملیات هایی که در غرب کشور صورت می گرفت، به عهده این قرارگاه بود.

سرانجام در پنجم آبان ماه ۱۳۶۳ در حین سرکشی از محورهای عملیاتی در غرب کشور و انجام دادن مسئولیت های پشتیبانی-مهندسی جنگ جهادسازندگی توسط چند تن از مزدوران که کمین کرده بودند از ناحیه شکم وسینه مورد اصابت قرار گرفت و به شهادت رسید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا