اخبار

سند هویتی آزاده شهید محمد شهسواری رونمایی می شود

تا شهدا؛ روز پنجشنبه ( ۳ دیماه ۹۴) با حضور مدیرکل بنیادشهید و امورایثارگران استان کرمان، رئیس اداره ثبت احوال و شاغلین و ایثارگران شاغل در این اداره، از سند هویتی سردار و آزاده شهید محمد شهسواری رونمایی می شود.

 
زندگینامه، سردار شهید محمد شهسواری:
 
 شهید محمد شهسواری در تاریخ سوم اسفند ماه ۱۳۳۴ در قریه شیخ آباد کهنوج به دنیا آمد.
در سه سالگی پدر خویش را از دست داد دوران ابتدایی را در مدرسه پهلوی سابق آغاز کرد با حافظه کم نظیری که داشت با بهترین معدلها تا سال ششم نظام قدیم ادامه تحصیل داد.

قرآن را در مکتب خانه ای نزد عموی خود فرا گرفت و چون در کهنوج مدرسه نبود از ادامه تحصیل باز ماند سپس جهت تأمین مخارج زندگی خانواده به جزیره کیش رهسپار شد. او گرمای طاقت فرسای جنوب را تحمل کرد تا بتواند گوشه ای از زحمات مادر زجر کشیده خود را جبران کند بعد از سه سال تلاش در جزیره کیش به کهنوج بازگشت و در راهسازی بین کهنوج و جیرفت مشغول به کار شد.

با شروع جنگ تحمیلی به عنوان بسیجی به جبهه اعزام شد و برای اولین بار در عملیات بیت المقدس شرکت نمود شهادت فرمانده رشید میثم افغانی که با وی نسبت فامیلی داشت او را بیشتر شیفته جهاد و شهادت نمود و دو بار دیگر به جبهه اعزام شد.

نحوه شهادت:
روز پاسدار برای ماموریت  راهی زاهدان شدند،سپاه زاهدان با راننده فرستاده بودند دنبال ایشان راننده (سرباز وظیفه آقای بهبودی )بچه فسا  بود ۲۰ روز به پایان خدمتش مانده بود.

افراد نا‌شناس ماشینشان را چندبار از مسیرش منحرف کردند سرانجام با واژگون شد ن ماشین هر دونفر شهید شدند با لباس مقدس خدمت در تاریخ ۷۵/۹/۲۰به شهادت رسید.

بعد از شهادتش مدال درجه سوم شجاعت را به شهید دادند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا