سرگذشت پیشمرگ مسلمان کرد شهید حاج احمد نوری

به گزارش تا شهدا: احمد، فرزند ویس مراد در اول بهمن ماه سال ۱۳۲۵ در روستای «پشتتنگ» از توابع شهرستان «کامیاران» در خانواده ای کشاورز،چشم به جهان هستی باز کرد. او هنوز در بدایت دوران کودکی بود که پدرش جلای وطن کرد و در روستای «برودر» از توابع بخش «کلاترزان» شهرستان «سنندج» سکنی گزید. شرایط نابرابر حاکم بر منطقه و عدم وجود امکانات آموزشی احمد را از تحصیل محروم کرد. او در کنار پدر به کار کشاورزی پرداخت و در این راه زحمت های فراوانی کشید.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی، زمانی که گروهک های ضد اتقلاب وارد منطقه شدند، در برابر آنها ایستاد و به معرفی چهره ی کریه و زشت آنان پرداخت.اگر چه بارها مورد آزار و اذیت دشمنان انقلاب اسلامی قرار گرفت، اما همچنان در برابر ضد انقلاب مقاومت کرد.پس از پاکسازی شهر«سنندج» از لوث وجود ضد انقلاب به سازمان پیشمرگان مسلمان کرد پیوست و در پاکسازی روستاهای شهرستان «سنندج» نقش عمده ای ایفا نمود.حاج احمد، در عملیات های منطقه از ناحیه پا مجروح گردید و به افتخار جانبازی نایل آمد، مدتی استراحت کرد و پس از آن، مجددا به مصاف ضد انقلاب رفت.
پس از توسعه ی امنیت به مناطق عمقی، او توانست در روستای «برودر»، «جنت بو»، «خروسه»، «تودار ملا»، «تودار روته» پایگاه ایجاد نموده، در ایجاد امنیت پایدار در منطقه، نقش ارزنده ای ایفا کرد.بعد از مدتی به عنوان جانشین، فرمانده محور «جانوره» (اسلام دشت) انتخاب شد و در این مسئولیت نیز،افتخارات فراوانی آفرید.
حاج احمد، پس از سالها ایثار و فداکاری، در روز بیست و سوم شهریور ماه سال ۱۳۷۴، در روستای «برودر» در درگیری با عناصر ضد انقلاب رخت زیبای شهادت را بر تن کرد و مهمان بارگاه اقدس الهی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا