سرگذشت‌ نامه‌ ای برای سردار همدانی

به گزارش تا شهدا؛ حسن شکری، از مسئولان نشر ۲۷ بعثت گفت: کتاب «پیغام ماهی‌ها» نوشته گلعلی بابایی، برای انتشار آماده می‌‌شود.
وی درباره محتوای این اثر توضیح داد: این کتاب، سرگذشت‌نامه سردار شهید حاج حسین همدانی است که از خاطرات خانواده، هم‌رزمان و دوستان او فراهم آمده است.
شکری ادامه داد: همچنین، نویسنده برای نوشتن این سرگذشت‌نامه به تاریخ شفاهی ضبط شده در موسسه ۲۷ بعثت هم رجوع کرده است. در پایان کتاب نیز ۵۰ تصویر از شهید سردار همدانی به چاپ خواهد رسید.
به گفته وی، کتاب «پیغام ماهی‌‌ها» برگرفته از خاطره‌ای از سردار همدانی است که در آن به بخشی از شعر «پیغام ماهی‌ها»‌ی سهراب سپهری اشاره دارد و در پشت جلد کتاب نیز این خاطره درج شده است.
این مقام مسئول یادآور شد: کتاب «پیغام ماهی‌ها» که با دو نوع طرح جلد، قطع رقعی و در ۲۵۰ صفحه منتشر خواهد شد، سوم دی‌ماه امسال (۱۳۹۴) در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور مقام‌های عالی رتبه سپاه، مسئولان لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) و گروهی از همرزمان شهید همدانی رونمایی می‌شود.
شهید سردار حسین همدانی، یکی از فرماندهان نخبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که تجربه فرماندهی جنگ‌های ناهمتراز (اوایل جنگ تحمیلی در مبارزه با ضدانقلاب در کردستان) و تجربه جنگ تحمیلی در استان‌های غربی (کردستان، همدان و کرمانشاه)، فرماندهی سپاه محمد رسول‌الله (ص)، مشاور فرمانده کل سپاه و جانشینی قرارگاه امام حسین (ع) را در کارنامه داشت. وی شامگاه ۱۶ مهرماه به دست گروه تروریستی داعش در سوریه به شهادت رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا