سرگذشت شهیده شیرین فرهادی (شهدای کردستان)

به گزارش تا شهدا؛ شیرین فرهادی در سال ۱۳۲۸، در روستای (آصف آباد )از توابع شهرستان دهگلان در استان کردستان در خانواده ای متدین، دیده به جهان هستی گشود. دوران طفولیت او در زادگاهش به پایان رسید، زمانی که باید پای در رکاب توسن دانش می گذاشت، عدم وجود امکانات مانع از تحصیل او شد و شیرین از همان ابتدای دوره ی کودکی با رنج  و مشقت کار کردن انس و الفت گرفت، برای کمک به والدین آستین همت را بالا زد و هرچه در توان داشت به کار گرفت.
در عنفوان جوانی ، پیمان زناشویی بست و کانونی گرمی را برای تربیت فرزندانی صالح ایجاد نمود، و برای رونق آن تلاش های فراوانی کرد و توانست شمع امید را در آن بر افروزد.
شیرین پس از ازدواج، سنندج را برای زندگی انتخاب نمود و در این شهر مسکن گزید این بانوی با ایمان در سال ۱۳۵۷چون قطره ای به اقیانوس بی انتهای امت پیوست و در همراهی انقلابیون و لبیک به ندای امامش لحظه ای درنگ را جایز ندید، با اینکه از نعمت سواد برخوردار نبود، اما هوش سرشار و ذکاوتی ستودنی داشت.
او حضور در راهپیمایی را وظیفه ای دینی و ملی تلقی می کرد و ایثار جان را در این راه کمترین متاع  می دانست لذا پیوسته در تلاش و تکاپو بود و آرزو داشت شاهد برچیده شدن بساط فسق وفجور و بی بند و باری باشد.
او به آرزویش رسید، اما پیش از آنکه ثمره ی تلاشش را با دیدگانش ببیند ، در روزی که طاغوت پاز اوج عزت به اوج حضیض مذلت نشست، تیر های دژخیمان رژیم پهلوی، قلب پاکش را شکافت ، او جزو رهروانی بود که گل وجودش در روز بیست و دوم بهمن ماه سال ۱۳۵۷ پرپر شد و با خونش سند پیروزی امت را برای همیشه تایید کرد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا