سردار عروج: رشادت‌های شهدا عین معجزه بود

تا شهدا: سردار خسرو عروج که در مراسم شبی با شهدا در مزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی همدان سخن می‌گفت، افزود: در هیچ یک از مکاتب دینی ملتی مانند مردم ایران وجود ندارد چرا که مردم ایران اثبات کردند که به ملکوت متصل هستند. طی ۱۵ سال اخیر دنیا به این نتیجه رسیده که مسیری غیر از راه امام خمینی(ره) نمی‌تواند اثرگذار باشد و بر دل و جان مردم نفوذ کند.
وی ادامه داد: جنگ‌هایی که در اطراف ایران رخ می‌دهند از نوع مبارزه فطری هستند. دشمن با ایجاد جنگ در منطقه به دنبال تغییر عادات جامعه اسلامی است. اما در دوران دفاع مقدس رشادت‌های شهدا عین معجزه بود به گونه‌ای که مانع شد تا دشمن به اهدافش برسد. انقلاب اسلامی بی‌نام امام خمینی(ره) در هیچ کجای دنیا شناخته شده نیست. پیام و عکس امام راحل به تمام آزادی‌خواهان دنیا رسیده و حتی در کشورهای آفریقایی که در حالت ابتدایی زندگی می‌کنند این پیام رسیده است.
این رزمنده دوران دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه شهدا امام خمینی(ره) را از نزدیک ندیده بودند،افزود: نفس امام راحل مانند رسول الله( ص ) در شهدا رشادت و از جان گذشتگی را ایجاد کرد. اگر انسان دارای مکارم اخلاقی باشد، چشم و گوش او خدایی شده و مسائل را می‌بیند و این گفته امام راحل است و شهدا نیز اینگونه بودند.
وی با توصیه به جوانان که در سن جوانی خودسازی کنند، افزود: زندگی ما باید با راه اصول امام خمینی(ره) تطبیق یابد به طوریکه اگر مقاومت اعتقادی را کنار بگذاریم به هیچ جایی نخواهیم رسید. مقاومت اعتقادی باعث کم رغبتی به دنیا و همچنین باعث کاهش روز افزون گناه می شود.
* ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا