اخبار

سبک زندگی معلمان شهید در آموزش و پرورش ساوه ترویج شود

تا شهدا؛ عبدالله سالمی عصر امروز در یادواره شهید صفری و شهدای فرهنگی ساوه  که در سالن اجتماعات سپاه شهرستان ساوه با حضور مسئولان، بسیجیان فرهنگی و دانش آموزان ساوه برگزار شد، با اشاره به اهداف برگزاری یادواره شهدا اظهار داشت: نقش الگویی معلمان شهید برای نسل جوان نقشی ارزشمند و تأثیرگذار است بنابراین همه  موظف هستیم با نکوداشت یاد معلمان شهید فرهنگ ایثار و شهادت را در مدارس و ‌بین نسل جوان ترویج و پیام این رسالت مهم را به دانش‌آموزان جامعه اسلامی منتقل کنیم.

وی افزود: شهدای فرهنگی با نثار خون خود از ارزش‌های اسلامی دفاع کردند و آرامش را برای مردم به ارمغان آوردند و با ایثار و جانفشانی در مقابل دشمن درس مبارزه با ظلم و جور را به ما آموختند.

رئیس اداره آموزش و پرورش ساوه تصریح کرد: خدمت به خانواده شهدای فرهنگی باید با عشق انجام شود چرا‌که خون شهیدان و صبر و بردباری خانواده‌های آنان، عزت و اقتدار را برای نظام جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورده است.

سالمی با بیان اینکه همه ما در برابر خانواده شهدا مسئول هستیم، گفت: همه باید در قبال این سرمایه‌های گران‌بها احساس مسئولیت داشته باشیم و با تمام توان از آرمان‌های شهدا که همان ارزش‌های انقلاب اسلامی است،دفاع کنیم.

وی ادامه داد: وظیفه متولیان تعلیم وتربیت است که بستری را فراهم کنند که نسل امروز با رشادت‌ها و ایثارگری شهدا آشنا شوند و برگزاری یادواره شهدا در این راستا می‌تواند نقش مهمی در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل امروز داشته باشد.

رئیس اداره آموزش و پرورش ساوه تصریح کرد: یادواره شهدای فرهنگی دومین یادواره‌ای است که در امسال برگزار شد و تلاش براین است که برگزاری یادواره شهدا محدود به ایام الله فجر نباشد.

سالمی خاطرنشان کرد: معلمان شهید، نمونه‌های جاویدان آموزش و پروش هستند و سبک زندگی و عملکرد آنان باید الگوی سایر معلمان قرار بگیرد و اگر می‌خواهیم روش معلمان نمونه را سرمشق راه خود قرار دهیم باید روش زندگی معلمان شهید را در پیش بگیریم.

وی تصریح کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا مصداق زنده نگه داشتن راه شهدا و امام است، راه شهدایی که محور زندگی آن‌ها خدا بود و برای خدا کار می‌‌کردند و اگر کار ما برای رضای خدا باشد از تعریف و تمجید دیگران در کار خود مغرور و از سرزنششان نا امید و مأیوس نمی‌شویم.

رئیس اداره آموزش و پرورش ساوه با اشاره به اینکه اگر در دوران دفاع مقدس ما در مقابل یک جبهه جنگ سخت دشمن قرار داشتیم امروز جوانان و نوجوانان ما در مقابل دشمنان زیادی قرار دارند، اضافه کرد: کار جوان امروز در عرصه تعلیم و تربیت ارزشمندتر و بالا است و باید در این میدان مبارزه کم نگذاریم چرا که در دوران دفاع مقدس شهدا کم نگذاشتند و میدان جهاد اکبر و جهاد نفس را خالی نکردند.

وی افزود: دانش‌آموزان باید با تلاش و پشت‌کار و تحصیل به کشور که میراث شهدا است، خدمت کنند و در عرصه جهاد علمی سربلند باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا