سبک زندگی شهدای شاخص قزوین در جامعه تببین شود

به گزارش تا شهدا؛ مرتضی روزبه صبح امروز در آیین افتتاح نمایشگاه عکس قاب سرخ، اظهار داشت: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین تبیین جایگاه والای شهدا و از خودگذشتگی‌ها برای آحاد مردم جامعه، ترویج سیره شهدا باید در اولویت برنامه‌های دفاع مقدس قرار بگیرد. 
وی با اشاره به اینکه برپایی نمایشگاه عکس قاب سرخ ابتکاری نوین است، بیان کرد: برپایی نمایشگاه عکس قاب سرخ از جمله ابتکارات و اقدامات جدید و نوین اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده که دستگاه‌های اجرایی مربوط نیز باید تعامل و مشارکت لازم در این زمینه را داشته باشند.
استاندار قزوین تصریح کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و به ویژه در بین نسل جوان و آینده‌سازان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چراکه جوانان باید بدانند که امنیت و آرامش امروز کشور را مدیون فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌های رزمندگان دفاع مقدس هستند.
روزبه با بیان این مطلب که جشنواره عکس قاب سرخ با محوریت تصاویری از گلزار شهدا در تقویت ارتباط مردم با شهدا نقش دارد، ادامه داد: عکاسان می‌توانند با تصاویر تاثیرگذار خود در تقویت ارتباط مردم با شهدا نقش داشته باشند که این امر حرکت ویژه‌ای در ترویج فرهنگ ایثار در جامعه است.
وی عنوان کرد: توجه و ترویج سیره شهدا و ایثارگران در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش به‌سزایی دارد که این امر باید مورد توجه و تاکید مدیران و مسئولان مربوط قرار بگیرد در همین راستا معرفی شهدای شاخص استان قزوین و همچنین ترویج سبک زندگی شهدای قزوین می‌تواند آسیب‌های اجتماعی قزوین را کاهش دهد.
استاندار قزوین گفت: ساماندهی و نگهداری مطلوب از گلزار شهدا از جمله وظایف مهم و اساسی آحاد مردم و مسئولان بوده که در این زمینه باید اهتمام ویژه‌ای از سوی مسئولان مربوط صورت بگیرد.
* تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا