اخبار

ساماندهی ۷۹ درصد از گلزار مطهر شهدای استان کرمانشاه

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام هادی عسگری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه از پیشرفت فیزیکی ۷۹ درصدی گلزار مطهر شهدای استان کرمانشاه خبر داد.
وی ادامه داد: روند ساماندهی گلزار شهدا در استان از سال ۸۳ آغاز شده و تاکنون تعداد هفت هزار و ۶۳۸ مزار از مجموع ۹ هزار ۶۲۳ مزار ساماندهی شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه، با بیان اینکه چندین بلوک از گلزار شهدای استان در حال بازسازی است، اذعان داشت: امیدواریم بتوانیم ظرف دو سال آینده کار ساماندهی مزار شهدای استان را به اتمام برسانیم.
به گفته حجت الاسلام عسگری، در برخی از شهرستان های استان مانند کنگاور، هرسین، جوانرود قصرشیرین و روانسر ساماندهی مزار شهدا به اتمام رسیده است.
این مقام مسئول، خاطرنشان کرد: شهدا سند افتخار ملت هستند که باید یاد و خاطره آنها حفظ شود و نسل جوان نیز با رشادت های فراوان این بزرگواران اشنا شوند.
وی، با اشاره به تعبیر امام راحل مبنی بر اینکه شهدا دارالشفاء آزادگان هستند، اذعان داشت: مقام معظم رهبری نیز می فرمایند که شهدا از چنان تقدسی نزد خداوند متعال برخوردارند که ارج و منزلت جایگاه آنها ضروری است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه، اضافه کرد: شهدای عزیز ما حاضر شدند به خاطر دین، دفاع از قرآن و مملکت، آسایش و آرامش جامعه اسلامی از جان و مال خود بگذرند.
حجت الاسلام عسگری، با بیان اینکه ساماندهی گلزار شهدا هم چنان ادامه خواهد داشت، گفت: امیدواریم بتوانیم در سنوات بعدی بهره برداری های وسیع تری از مکان مقدس گلزار شهدا داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا