اخبار

ساماندهی گلزار شهدا وظیفه ملی است

به گزارش تا شهدا؛ حسن ترکمانی روز دوشنبه در جلسه شورای ساماندهی گلزار شهدای شاهرود افزود: با این که اقدامات بسیار خوبی تا کنون دراین زمینه انجام شده، اما شان و مرتبه شهدای گرانقدر ، تلاش های بیشتری را طلب می کند.
وی از مشارکت برخی دستگاههای اجرایی شهرستان در ساماندهی گلزارشهدای روستاها تجلیل کرد و گفت: باید همه امکانات موجود در این زمینه بکار گرفته شود.
ترکمانی با بیان اینکه، گلزار شهدای برخی روستاها هنوز ساماندهی نشده ، افزود: لازم است بخشداری ها و دهیاری های شهرستان در این زمیته همکاری لازم را با بنیاد شهید و امور ایثارگران داشته باشند.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه شاهرود به اجرای برجام نیز اشاره کرد و گفت: مقاومت مردم ، تلاش های دولت تدبیر و امید و نیز راهنمایی های رهبر آگاه کشور بالاخره ثمر بخش شد و دشمنان ملت ایران را وادار به پذیرش حقوق آنها نمود.
وی برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را آزمون دیگری برای مردم ایران خواند و گفت: همه دشمنان و دوستان انقلاب اسلامی به این دوره از انتخابات چشم دوخته اند تا یک بار دیگر واکنش مردم ایران را ببیند.
علی افراسیابی رییس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شاهرود هم در این جلسه گفت: اقدامات بسیار خوبی در مورد ساماندهی گلزار شهدا انجام شده و لی هنوز برای تکمیل همه آنها نیاز به همکاری مردم و مسوولین امر است.
وی با اشاره به همکاری اداره راه و ترابری شاهرود در ساماندهی مسیر گلزار شهدای ابرسج گفت: سالها مردم و خانواده شهدای این روستا برای دسترسی به گلزار شهدا با مشکلاتی مواجه بودند.
وی گفت: شهرستان شاهرود ۷۴ گلزار شهدا ذارد که ساماندهی ۶۵ گلزار تا کنون انجام شده و نیز ساماندهی ۸ گلزار در حال انجام است.
وی افزود: ۲۹ گلزار شهدا تا کنون تحویل شهرداری ها و دهیاری ها شده و مابقی برغم دستورات صادره تا کنون تحویل نشده است.
افراسیابی گفت: تحویل گلزار شهدا به دهیاری ها و شهرداری ها به معنای سلب مسوولیت از بنیاد نبست بلکه راه را برای رسیدگی بیشتر هموارتر می کند.
وی با بیان اینکه شهرستان شاهرود در تعداد شهدای تقدیمی جزو سه شهر اول ایران است، افزود: با این وچود شایسته این شهرستان نیست که تا کنون همه گلزار شهدای آن ساماندهی نشده باشد.
وی تعداد شهدای این شهرستان را ۱۰۳۱ نفر اعلام کرد و گفت: برخی روستاهای این شهرستان مانند میغان و قلعه نو در تعداد شهدای تقدیمی جزو رتبه های اول کشور هستند.
افراسیابی گفت: در بخش بسطام تعداد گلزار شهدای تحویل داده نشده زیاد است که ضرورت دارد مسوولین این بخش اقدامات لازم را انجام دهند.
وی افزود: آن دسته از گلزار شهدا که ساماندهی شده و تحویل شهرداری و دهیاری ها شده باشد از برخی امتیازات مانند برق رایگان برخوردار می شوند.
در این جلسه ؛مسوولین در مورد گلزار شهدایی که ساماندهی نشده، بحث و بررسی کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا