اخبار

ساماندهی گلزار شهدای گمنام درشهر خنداب آغاز شد

به گزارش تا شهدا؛ به دنبال برگزاری جلسات مختلف و پیگیری فرماندار شهرستان خنداب مقررشد تا بنیاد خنداب پروژه نیمه تمام ساماندهی گلزار مطهر شهدای گمنام خنداب را به اتمام رساند.
شهرام ثامنی بااعلام این خبر افزود: «شهدا امامزادگانی هستند که فردا مزارشان قبله‌گاه اهل یقین خواهد شد»، این جمله امام راحل بارها و بارها شنیده شده و حس خوبی را در اذهان ایجاد کرده است، چراکه شهدا؛ فرزندان پاک این مرز و بوم هستند که برای حراست از جان و مال و ناموس این کشور از هرچه داشتند گذشته و در اوج غربت به دیدار حق شتافتند، پس حق اینست که از آحاد جامعه درهر کسوتی باشهامت و شجاعت پیگیر امور به حق ایشان باشند .
رئیس بنیاد خنداب گفت: شهدایی که به هنگام بازگشت‌شان به یک شهر، تمام دل‌ها روانه عشق ناب آنها به وطن می‌شود. انس و مودت روزافزون مردم به دریادلان و نیاز بیش از پیش جامعه به حضور این ابرمردان تاریخ موجب شده تا امروز دیگر خاکسپاری شهدای گمنام محصور به گلزار شهدا نشده و آغوش مردم درمحافل عمومی میزبان این عابدان مطهر باشد.
وی به تأخیر به وجود آمده به مدت سه سال و نیم درساماندهی مزار این شهدای گمنام به واسطه نبودن متولی اشاره و باتوجه به دغدغه‌های بیشمار دراین مسیر به اعتبارات استانی اشاره و ابراز امیدواری کرد: این طرح در ایام مبارکه دهه فجر آغاز شده و از آنجایی که درصد ابلاغی سرانه بسیار محدود است ازتمامی علاقمندان و شیفتگان به خصوص آنهایی که آمادگی خود را از هر لحاظ جهت کمک به این طرح ابراز داشته اند دعوت کرد تا به وعده های خویش جامه عمل بپوشانند.
گفتنی است این دو شهید گلگون‌کفن در سنین ۱۷ و ۱۹ سالگی در عملیات «والفجر ۸» و در منطقه عملیاتی «فاو» به شهادت رسیده‌اند و در تاریخ ۲۷ خرداد ۹۱ در تپه‌ای در ابتدای شهر خنداب تشییع و به خاک سپرده شدند و سپس سنگ مزار و اسکلت مقبره شهدا نصب شده و ادامه این عملیات تا کنون مختومه بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا