اخبار

ساماندهي قبور شهدا يكي از راه هاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است

به گزارش تا شهدا؛ در آستانه سي وهفتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري معمار كبير انقلاب، حضرت امام خميني (ره) جلسه ستاد ساماندهي گلزارهاي بخش كليجانرستاق شهرستان ساري با حضور رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان ساري، كليجانرستاق، شهردار شهر پايين هولار، ناظر فني بنياد و جمعي از دهياران در دفتر بخشداري برگزار شد.
در این جلسه موضوعاتی از قبیل حفظ  و حراست از گلزارهاي مطهر شهدا ،اجراي توافق نامه في مابين بنياد و وزارت كشور در خصوص حافظان گلزارها، ثبت گلزارها در فهرست آثار ملي، نامگذاري خيابانها و معابر عمومي به نام شهداي گرانقدر و ايثارگران، تهيه و نصب آرم گلزار در ورودي شهر و روستاها بر اساس تيپ، اجراي قانون ماده ۱۱ در خصوص تامين خدمات گلزارها مطرح شد.
در ابتدای جلسه رسولي بخشدار بخش كليجانرستاق، از اقدامات انجام شده در تعامل بنياد با بخشداري تشکر کرد و در ادامه خواستار همكاري بيشتر دهياران با بخشداري به منظور تكريم جامعه ايثارگران مستقر در بخش شد. 
زيبافر رئيس بنياد شهرستان نیز با تبريك ميلاد با سعادت حضرت امام حسن عسگري (ع) به حاضرين اظهار داشت: شهداي گرانقدر امامزادگان عشق اند و شهدا نيازي به ما ندارند. اين ما هستيم كه به شهدا نياز داريم، شهدا زنده هستند و نزد خداوند روزي مي خورند و ما سرسفره شهدا هستیم.
وی ادامه داد: ساماندهي قبور مطهر شهدا يكي از راه هاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است و اين مهم به لحاظ اهميت موضوع در دستور كار بنياد است. 
در این راستا تعامل بين دستگا ه هاي اجرايي بخصوص بخشداران و دهياران با بنياد ستوني است. 
وی در ادامه در خصوص نامگذاري، ثبت گلزار هاي شهدا تحت عنوان آثار ملي، تهيه و نصب تابلو راهنما، براي هدايت زيارت كنندگان قبور مطهر شهدا، اعمال ماده ۱۱ قانون براي آن دسته از گلزارهايي كه فاقد امكانات هستند،توضيحاتي را ارائه کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا