اخبار

ساخت المان دو شهیدگمنام بردسکن با هزینه‌ای بالغ بریک میلیارد ریال

به گزارش تا شهدا؛ مهدی هنرور از ساخت المان ۲ شهید گمنام بردسکن خبر داد و تصریح کرد: این المان با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بزگداشت مقام شامخ شهدای گمنام این شهرستان ساخته می‌شود.
وی افزود: دو شهید گمنام بردسکن در سال ۱۳۹۰ در این شهرستان به خاک سپرده شدند و پس از پیگیری‌های متناوب از سال گذشته، خوشبختانه با کمک و همیاری سردار نجاتی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و همچنین بنیاد شهید و امور ایثارگران بردسکن عملیات اجرایی این پروژه ارزشمند پس از تخصیص اعتبار آغازشد.
شهردار بردسکن گفت:انتظار می‌رود این پروژه با پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۰ درصدی تا قریب به یک ماه دیگر به بهره‌برداری کامل برسد.
هنرور بیان کرد: شهرداری بردسکن با همت بلندی که در این راه از خود به جای گذاشت توانست با جذب اعتباری ۱۰۰ میلیون تومانی این پروژه را به مرور تکمیل کند.
وی تاکید کرد: البته ۵۰ میلیون تومان از این اعبتار بر اساس ماده ۱۸۰ قانون توسط پیشنهاد شهرداری به استانداری خراسان رضوی محقق شد که خوشخبتانه همین تخصیص، روند تکمیل پروژه را تسریع کرد.
شهردار بردسکن هدف از ساخت این المان ارزشمند منتسب به نام شهدا را حفظ یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس عنوان و خاطر نشان کرد: ایجاد فرهنگ ایثار و شهادت و ترویج آن باید در مرحله اول از جایگاه ابدی شهدا یعنی گلزار آنان صورت گیرد چراکه اگر وقتی مردم برای تجدید پیمان خود با این عزیزان پا به این گلزار می‌گذارند باید در درجه اول احساس آرامش داشته باشند، اگر فردی احساس قدرشناسی نسبت به این فرهنگ جاری در کشور نداشته باشد باید در آخرت پاسخگوی شهدا باشد.
هنرور از اقدامات دیگر شهرداری بردسکن در زیباسازی و فضاآرایی گلزار شهدای شهر بردسکن نیز گفت: شهرداری بردسکن با همراهی بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان توانسته است که المان‌های مختلفی را در گلزار شهدای این شهرستان نصب کند و با فضاآرایی و زیباسازی محوطه گلزار، این محل را به بهشتی ابدی برای شهدا تبدیل کند.
وی افزود: گلزار شهدای بردسکن همه ساله با استقبال چشمگیر هیئت‌های مذهبی در روز عاشورا روبرو می‌شود و قریب به ۲۵ هیئت از سراسر این شهرستان به گلزار شهدای بردسکن قدم می‌گذارند و به عزاداری می‌پردازند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا