اخبار

زندگی نامه شهید محمدعلی یوسفی اعزامی از کرج به جنگ تحمیلی

به گزارش تا شهدا؛ زندگی نامه این شهید به شرح ذیل است:

شهید محمد علی یوسفی در مهر ماه سال ۱۳۴۰ در روستای اوش گنبد شهرستان بیجار در خانواده ای مذهبی از اقشار محروم اجتماع متولد شد. در روستا و در کنار خانواده دوران کودکی را سپری کرد و به دبستان رفت. در تحصیل علم و تا پایه پنجم ابتدائی توفیق یافت و از آن پس به دلیل فقر مالی خانواده به کار و فعالیت در کنار پدر مشغول شد.

در کنار کار و تلاش در مکتب قرآن کسب فیض می کرد و قرآن را به خوبی آموخت و در عمل به آن بسیار کوشا بود در کارها بسیار جدی و کوشا بود و مطالعات جانبی در کتابهای مذهبی و سیاسی و علمی داشت و در انجام فرائض دینی نهایت سعی و دقت را داشت.

با گروهکها و ضد انقلابیون به بحث می نشست و سعی در متقاعد ساختن آنان به اصول اسلام و انقلاب داشت. پس از چند سال کارو تلاش در کنار پدر ، در کارخانه هیدرفیل کرج شروع به کار کرد و مدتی در آن واحد تولیدی مشغول بود.

سرانجام زمان خدمت وظیفه سربازی فرارسید و شهید در نخستین روزهای جنگ تحمیلی، به منظور انجام وظیفه سربازی پس از طی دوره اموزشهای نظامی راهی جبهه های جنگ شد.

از سر احساس مسئولیت در نوع دوستی و غیرتی که در وجودش بود با شهامت و صداقت جنگید و تا آخرین نفس در راه اعتلای پرچم شکوهمند اسلام در میهن خود با متجاوزان مبارزه کرد و سرانجام نیز در دفاع مقدس، از دین و سرزمین مقدس خویش در تاریخ هجدهم دی ماه سال ۱۳۵۹ در منطقه غرب کشور در تنگه حاجیان (کوران) به فیض عظیم شهادت نایل شد.

پیکر مطهرش در گلزار شهدای نظر اباد در کنار قبور مطهر شهدای ۸ سال دفاع مقدس به ابدیت پیوست و روح بلندش در حریم امن الهی آرام یافت.

لازم به ذکر است که پیکر مطهر شهید یوسفی مدت ۱۷ ماه در منطقه جنگی باقی ماند و بقایای جسم خاکی ایشان پس از این مدت طولانی بردستان حق طلبان تشیع و به خاک سپرده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا